עולים על מדים

גריפאת נימראן, בדואי ישראלי, על הרצון שלו ושל החברה הבדואית להתגייס לצה"ל: "גדלתי במשפחה שכולם עשו צבא וכולם קצינים"


בימים שבהם הרוחות סוערות בין חברי הממשלה ואף בין חלקי החברה המתקשים להסתדר, נדמה ששוכחים לרגע את האנשים המתגוררים במדינה ומייחלים לימים רגועים יותר. כך גם, גריפאת נימראן, בדואי ישראלי המתגורר בזרזיר, קצין בדימוס ונצר למשפחה בעלת קריירות צבאיות מפוארות. 

בשיחתו עם בן כספית וינון מגל ב־103fm, סיפר למה למרות הקושי בהיותו בדואי בימי המתיחות הביטחונית ומצב הבדואים בדרום, הוא שמח להיות חלק מהמדינה: "גדלתי במשפחה שבה כולם עשו צבא והיו קצינים, התגייסתי לתוכנית עתודה למצטיינים, למדתי תואר ראשון של אח מוסמך ועשיתי שירות של 7 שנים, מהן 3 בחובה, ושירתי בקבע בתפקידים שונים. אני בחופשת שחרור, אחרי זה אמור לקבל כמה תפקידים. אני ישראלי גאה, מאוד. ישראל היא מדינה יהודית ודמוקרטית, גדלנו על הערכים הללו, לדעתי אנשים צריכים לתרום את חלקם. יחסית לכל האזור, אנו חיים טוב מאוד ומעריכים את מה שאנו מקבלים". 

בהמשך, הוסיף: "יש יותר מ־50 אחוז לפחות שחושבים כמוני. יש לי הרבה חברים מהדרום, בצפון לדעתי יש יותר הזדמנויות מהדרום, אנו לא מתלוננים על בעיית חשמל ולדעתי המדינה גם צריכה לתת את חלקה, אך אני לא מאשים רק אותה. אני נגד כל הפרעות והיריות, יש הרבה שרוצים לתרום ויש פוטנציאל עצום. לי כתושב זרזיר הרבה יותר קל לשרת על מדים ולהשתלב טוב יותר בחברה הישראלית. אין להם מים בדרום, אין להם חשמל, יש להם יותר מדי בעיות כדי ללכת להתגייס ובכל זאת הם הולכים להתגייס ובהתנדבות. הבדואים גאים בכל מה שהם עושים, אך המדינה צריכה עוד לעזור, ולגרום בהם לבוא ולהתנדב". 

בסיום דבריו, התייחס נימראן למצב הפוליטי, והסביר: "אני תומך בזה שעבאס נכנס לממשלה, זו הזדמנות אולי להשתלב. אני נגד כל מי שמתסיס, גם נגד בן גביר וגם אלה שמתסיסים מהצד השני. גם בן גביר וגם טיבי מתסיסים, הקיצוניים הם המקור של הבעיה במדינה". 

עריכה: מיכל קדוש 

17/05/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


הפזורה הבדואית - צילום ארכיון
הפזורה הבדואית - צילום ארכיון  |  צילום: פלאש90
Paris