103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ניסים משעל וגיא פלג

בן ארי על דברי טיבי: "גועל נפש"

ח"כ מהמשותפת הטיח האשמות קשות על דוכן הכנסת כלפי חברת הכנסת וקרא לה 'חלאת אדם' • בן ארי הגיבה: "נעלבתי בשביל הכנסת שנרמסת כל שבוע מחדש"


חבר הכנסת אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) כינה אתמול (ד') את חברת הכנסת מירב בן ארי 'חלאת אדם' על דוכן הכנסת, זאת כי סירבה להביע צער על מותה של העיתונאית הפלסטינית שירין אבו עאקלה. בן ארי שעלתה אחריו לדוכן המליאה, נדהמה מדבריו של טיבי. ניסים משעל וגיא פלג שוחחו על כך עם ח"כ בן ארי ב־103fm.

תחילה, הבהירה בן ארי, כי אחרי סירובה להביע צער בתוכנית 'פגוש את העיתונות' על מותה של אבו עאקלה, היא הוציאה הודעה. "כתבתי שאני מצרה על כל פגיעה בחפים מפשע, והוצאתי גם הבהרה", אמרה, אך ציינה: "עם כל זה, מה שהיה אתמול במליאה, עם כל הכבוד לכל פגיעה, באמת ההתנהגות הזאת הייתה... אין לי אפילו מילה שיכולה להביע את התחושות שלי שם. גועל נפש".

לדבריה, "נעלבתי בשביל המדינה הזאת ובשביל הכנסת, ובשביל המקום הזה שנרמס כל שבוע מחדש".

וכשמכנים את רה"מ נוכל, זה לא מעליב אותך?
"גועל נפש לא פחות".

יש אווירה קשה עכשיו.
"לכן, אי אפשר לעבור על זה לסדר היום ואי אפשר לקבל את זה. וגם כשאני עליתי לדוכן, לא ירדתי לרמה הזאת של קללות. פשוט באתי ואמרתי 'תכבדו את הבית הזה'. אנחנו צריכים להיות מודל, אנחנו צריכים להיות אור. בסוף מה קורה? זה מגיע מהמוסד כביכול הכי גבוה של מדינת ישראל, ויורד אחרי זה לאח או לרופא, שאגב יכול להיות גם ערבי, שחוטף מכות מאותו בן אדם אלים שהגיע למקום".

"אני לא מחליפה עם אחמד טיבי מילה כבר חצי שנה"

בהמשך טענה כי "אני לא מחליפה עם אחמד טיבי מילה כבר חצי שנה. הוא עבר שינוי בכנסת הזאת, כנראה בגלל שמנסור עבאס חלק מהקואליציה, זה מה שאני מניחה. זה שיש מראיינים שבאים ובמתק שפתיים מדברים איתו על כדורגל, אני לא קונה את זה. בדיוק כמו שביום חמישי, הוא הלך למשטרה ושחרר עצור מהמשטרה והשתמש בחסינות שלו".

עוד אמרה: "אני הייתי עם אחמד טיבי 4 שנים בכנסת ה־20. הייתי בהיריון, הוא רופא נשים. הוא היה מסתכל לי על הבטן, היינו עושים באמת הרבה צחוקים והיינו מדברים. זו לא הכנסת הזאת. משהו קרה לאחמד טיבי ולמשותפת, שהדבר האחרון שהם עושים זה לשתף, בעיקר לפלג ולהסית. זה בעיקר לדעתי בגלל ההשתתפות של מנסור עבאס בקואליציה".

מה בעניין ההחלטה שצפויה לקבל היועצת המשפטית לממשלה האם לפתוח בחקירה פלילית נגד טיבי ונגד כסיף?
"כמה שיותר מהר. עופר כסיף היכה שוטר שמילא את התפקיד שלו, ואחמד טיבי שחרר עצור", אמרה, והדגישה: "כשאני רואה חברי כנסת, ולא אכפת לי מאיזה צד הם, ימין או שמאל - מפריעים לעבודת המשטרה, אני אפנה ליועצת המשפטית ואבקש להסיר את החסינות ולפתוח בחקירה פלילית. בדיוק כמו שעשיתי לכסיף ולטיבי. מה לעשות שבמקרה בחמישי-שישי, הם היו שניהם. אני לא קונה את ההתנהלות שלהם בכנסת. השנה הזאת, יש התנהלות שהיא מתחת לכל ביקורת".

באו אלייך חברי כנסת מהרשימה המשותפת אחרי הדברים של טיבי?
"לא, אבל גם כשעופר כסיף קרא לי תרנגולת, עאידה תומא סלימאן, יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה, לא באה. לא עניינתי אותה. לא עניינתי אותה גם אתמול. את הצביעות אני שמה בצד. אני לא צריכה גם את החיבוק שלהם. התקשרו אלי ערבים, יהודים, אנשים שמכירים אותי, שיודעים מה עשיתי. למה בכלל להתנהל בצורה כזאת? אני לא צריכה את האהדה שלהם ואת הסימפטיה הצבועה שלהם. אני קיבלתי את האהדה מעם ישראל וזה מה שחשוב".

לקראת סיום התוכנית התייחסה להחלטתו של השר לביטחון הפנים עמר בר-לב, לאשר את מעבר צעדת הדגלים ביום ירושלים בשער שכם. "אם המשטרה ומפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג'מן ומפכ"ל המשטרה שמתמודדים כל יום עם הפרות סדר, אישרו את הצעדה - אנחנו יכולים לצעוד בה. טוב עשה עמר בר-לב שקיבל את ההמלצה. בסוף זו החלטה מקצועית נטו. לא צריך להכניס כאן שיקולים אחרים. אם יש אפשרות לאבטח, זה מה שנעשה".

עריכה: אמיתי דואק

19/05/2022
הישארו מעודכנים

ח"כ מירב בן ארי
ח"כ מירב בן ארי  |  צילום: הדס פרוש/פלאש90