103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ניסים משעל וגיא פלג

"נבטל בהינף יד את כל המינויים של הממשלה הזו"

ח"כ ד"ר שלמה קרעי ירה לכל הכיוונים • על רה"מ: "שמישהו יחבר אותו לקרקע" • והדגיש כי הליכוד יבטל את המינויים של הממשלה הנוכחית, "כולל היועמ"ש"


האלוף (במיל') שרון אפק, לשעבר הפרקליט הצבאי הראשי, מונה לתפקיד המשנה הבכיר ליועצת המשפטית לממשלה. ענת דוידוב וגיא פלג שוחחו ב־103fm עם ח"כ ד"ר שלמה קרעי (הליכוד) אשר ביקר בחריפות את המינוי. 

בפתח השיחה, השמיעו צמד המגישים לחבר הכנסת את דבריו של ראש הממשלה נפתלי בנט אשר הביע תקווה רבה בהמשך כהונתה של ממשלת השינוי. קרעי התייחס לדבריו, ואמר: "שמישהו יחבר את בנט לקרקע המציאות, אני חושב שהוא לא קולט שהממשלה שהוא הקים במרמה והפרת אמונים כבר לא קיימת, שכבר אין לו רוב בכנסת. לא רק הציבור סולד ממנו ומראה בסקרים את שאט הנפש שלו מהממשלה הזו, אלא בכנסת הוא לא מצליח לעשות שום דבר. גם חברי הכנסת שהלכו איתו כברת דרך הבינו שאי אפשר יותר אבל הבן אדם לא מחובר, הבן אדם בבונקר שלו ברעננה, במבצר שהוא בנה לעצמו, כנראה לא מבין שזה נגמר".

בתגובה לאמירותיו ביקש פלג לחדד כי בנט לא בנה לעצמו שום מבצר, וח"כ קרעי הגיב בזלזול: "נו בסדר גיא. יש את בלפור עם כל הכבוד". עוד תקף: "ומה עם ירושלים בירת ישראל? אף אחד כבר לא מאמין לזה, כולם מבינים שהם מנסים בשעותה דמדומים של הממשלה עוד לעשות מהלכים לא לגיטימיים, עוד לאחוז בכוח בקרנות המזבח. כמו שהם לא ידעו לנצח בכבוד הם גם לא יודעים להפסיד בכבוד".

"האם לא נכון שכל זמן שאפשר לבצע מינויים לבצע אותם?", שאל פלג, וקרעי השיב: "אין שום הגדרה בחוק לתקופה של ממשלת המעבר, זו המצאה משפטית של ייעוץ משפטי". תשובתו של קרעי העלתה את הטורים באולפן והובילה את פלג לתהות האם כחלק מהשינויים, אותם הם רוצים לבצע לאחר שיגיע קיצה של הממשלה הנוכחית, יבטלו את בית המשפט העליון. קרעי הדגיש: "את בית המשפט העליון נשאיר כבית משפט העליון לערעורים. אנחנו נקים ערכאה שיפוטית חדשה שבאמת תייצג את העם ולא איזו אג'נדה פרוגרסיבית. כמו שבצרפת, כמו במקומות אחרים שאין חוקה, יש ערכאה שיפוטית שנבחרת על ידי הכנסת".

"שרון אפק הוא הפרוגרסיבי הגדול ביותר"

בהמשך, התייחס חבר הכנסת למינויו של האלוף (במיל') שרון אפק: "מי שנמצא בתפקיד שרואה את עצמו בנבחר על מעל נבחרי הציבור, אדם כזה, זה תפקיד פוליטי גרידא. הבן אדם היה יועץ משפטי של יהודה ושומרון והתעלל שם במתיישבים. הבן אדם שכר פרקליט צמרת במיליונים כדי להילחם באלאור עזריה חייל צה"ל. בנט ראש הממשלה שלך אמר שחיילי צה"ל מפחדים ממנו יותר מיחיא סינוואר. גדעון סער במקום לפצל את תפקיד היוע"מש הוא הכפיל אותו. שם שני יועמ"שים, אחת שנרדמה מאז שהיא נכנסה לתפקיד ולא שמענו מילה ממנה על כל השחיתויות, עשרות המיליונים שהושקעו ברעננה בניגוד לחוק ועוד אחד".

"מה יש לך נגד שרון אפק?", התעקשו צמד המגישים להבין, וח"כ קרעי הבהיר: "זה לא משהו אישי נגדו. אגב סער מראה לכולנו כמה הוא מסוכן בתפקיד שר המשפטים, עד כמה הוא חלק בשר מבשרה של המערכת שרוצה יותר להעצים את הכוח של הפקידים, של המשפטנים של אלו שבאים עם אג'נדות שמאל פרוגרסיביות. זה מאבק של שמרנים מול פרוגרסיביים ושרון אפק הוא הפרוגרסיבי הגדול ביותר. הוא סירס את חיילי צה"ל, החמיר את הוראות הפתיחה באש. לא סתם בנט אמר בזמנו ובצדק שחיילי צה"ל מפחדים ממנו יותר מיחיא סינוואר".

על הטענה כי הוא מונה כבר, הכריז קרעי: "אנחנו נבטל בהינף יד, כהרף עין. אם צריך להעביר חקיקה תומכת נעביר, אם צריך לגייס את הוועדה ולדרוש ממנה להכריז על ביטולו נעשה. את כל המינויים שלה ממשלה הלא לגיטימית הזו, גם את היועמ"שית. אני הגשתי הצעת חוק שיועצים משפטיים הם משרות אמון של השר, הם צריכים ליישם מדיניות של השר, לייעץ לו".

לאור דבריו של חבר הכנסת טען פלג כי מדובר ב"הזייה", וקרעי סיכם את השיחה: "בטח הזיה, לך לארה"ב, הדמוקרטית הגדולה בעולם, ותראה איך זה עובד".

עריכה: שני רומנו

16/06/2022
הישארו מעודכנים

ח"כ שלמה קרעי
ח"כ שלמה קרעי  |  צילום: לייב אברמס/ פלאש 90