103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
איריס קול

אני מאוהב, בניו יורק

שיחת הווידאו בין מעיין לבן ('חתונה ממבט ראשון') חוללה סערה בעקבות משפט אחד • אסתה ברודצקי קאופמן, מומחית לדייטינג, ניתחה את מצב הזוגות


כוחה של מילה, או במקרה הזה - משפט: בפרק האחרון של 'חתונה ממבט ראשון', ששודר אמש (ש') זכינו לראות את שיחת הווידאו הבין־יבשתית של מעיין ובן, שעד כה היו זוג אהוב למדי. נדמה היה שאם המצלמות לא היו מלוות את הזוג, בן היה בורח מזמן חזרה לרווקות. איריס קול שוחחה ב־103fm עם אסתה ברודצקי קאופמן, מומחית לדייטינג ויצירת זוגיות, אשר ניתחה את מצבם של הזוגות והתייחסה לסערה שהתחוללה סביב משפטו של בן.

"כשאנחנו מדברים על בן ומעיים, אנחנו מדברים גם על מתן וגיא. זו זוגיות מאוד מקבילה ומתן דווקא מתחיל לפעול כמו שצריך, מה שאי אפשר להגיד על מעיין", טענה ברודצקי קאופמן בפתח השיחה. "כל מי שהוא אכזרי החוצה, הוא פי שניים יותר אכזרי פנימה. זה היה נורא ברור, איך שהוא אמר 'אני מאוהב', אני יושבת עם הבנות שלי ואנחנו אומרות 'הוא יגיד לה במשהו אחר', זה ברור שהוא בא להרחיק אותה. זה היה מאוד ברור שהוא הולך לעשות את זה".

לאור השוואתה בין שני הזוגות, הבהירה כי "גיא לא אכזרי בכלל, הוא מתוק והוא באמת מתחבט עם הדבר הזה. אבל בין השאר הוא מתייסר כי מתן מלמד אותו שהסבלנות שלו הולכת וקצרה, מעיין לא עושה את זה. יעל דווקא אמרה פה משהו מאוד נכון, שהסיפור הוא להתחייב. אם אני אגיד שאני בעניין אני מתחייב ואני אדם של המילה שלי, ואם אני אומר מפה אפשר להסיק דברים יותר רחוקים ואני אעשה את המקסימום כדי לוודא שלא תסיק. האם זו דרך להגיע למערכות יחסים? לא ולא. אם למישהו מהמאזינים יש את התכונה הזו מהר להתחיל לרכך. אי אפשר להיות במערכת יחסים מתוך חשיבה של 'המתחיל במצווה אומרים לו גמור', לא. אנחנו במערכת יחסים, כל יום לך תדע לאן זה התפתח".

לטענתה, "לכן, המבנה הזה לא מאפשר המשך קשר. מתי כן? מתי בן אדם יכול להיפתח? זה מתחיל להתפתח כשמי שמולו אומרת או אומר לו 'אני מתלבט'. מתן אמר לו משהו מאוד נכון, הוא אמר לו 'תקשיב אתה ממש התבלבלת, אני לא כולי מחויב בקשר. אני בעניין, אני רואה פוטנציאל ואני רוצה להתקדם - אל תקרא את זה כמו חיי יחרבו אם אתה תגיד לי לא'. בן לא רוצה לצאת חרא ויוצא חרא. אבל הוא עושה את זה כל הזמן, פשוט עכשיו המרחק הוא גם מתחבט איתו. עכשיו, בוא. על מי אתה עובד? כייף לך עם הבחורה, מגניב לך, טוב לך, תסתום. תתקדם".

"עידית לא מסוגלת להיפתח - היא נכנסה לקטע קורבני"

אם יש משהו שהמצלמות לא מפספסות, זה את ההתמסרות של מעיין ומתן לתהליך שבא יחד עם התוכנית. "מתן ומעיין פנימית מתקדמים בדיוק כמו שצריך להתקדם במערכת יחסים", הדגישה ברודצקי קאופמן, והוסיפה: "מעיין עושה את הטעות שמתן הפסיק לעשות, הוא כבר מדווח על זה שמתחיל להיגמר לו. שימי לב גם איזה יופי זה טיפל ברפאל ועידית. ברגע שהוא אמר לה 'התעייפתי', קרה בדיוק מה שצריך לקרות - נהייתה לה מוטיבציה פנימית, והיא מוציאה ממנה עוד. זה מוציא ממנה לפחות את הדבר הזה".

לסיום, ביקשה איריס קול להבין מה דעתה של מומחית הדייטינג על הזוג הירושלמי - עידית ורפאל. ברודצקי קאופמן הסבירה כי "עידית לא מסוגלת להיפתח כי היא בחלק הזה, לא בשאר חייה, נכנסה לקטע קורבני ואז היא רק רואה שאכלו לה שתו לה ולא איך היא יכולה לפתור את זה. דבר שני, הוא עצמו גם קצת מוגבלת במגע. הרי כל פעם שאת מסתכלת עליו את רואה את התנועה שהוא אמור לעשות ונתקע באמצע. הוא חמוד אבל לא מקדם, הוא צריך לגעת בה יותר. כל פעם שהוא נוגע בה היא לא מזיזה את היד. הם זוג משנות ה־80, ובשנות ה־80 היה רק על הגבר להתקדם גופנית והוא צריך להבין לאיזה עשור הוא שייך".

עריכה: שני רומנו

03/07/2022
הישארו מעודכנים

איריס קול
איריס קול  |  צילום: 103fm