אודי סגל וענת דוידוב

ח"כ דנון: איימו על בנותיי

חבר הכנסת מהליכוד התייחס לרצונו לאסור על הפגנות מול בתיהם הפרטיים של נבחרי ציבור • על התמורות המשפטיות: "מההתחלה קראתי לשיח"


על רקע העתקת הישיבה בהתנחלות חומש לאדמות מדינה אתמול (ב') והחשש מהידרדרות היחסים עם ארה"ב, הרפורמה במערכת המשפט עדיין מרחפת מעל הממשלה, זאת לצד הניסיונות להגיע להידברות בבית הנשיא. חבר הכנסת דני דנון שוחח עם ענת דוידוב וגדעון אוקו והגיב על המתרחש, ואף שיתף באירוע לא נעים שקרה לבנותיו במהלך הפגנה מול ביתו, זאת כאשר אוימו, לדבריו, על ידי המוחים.

בפתח השיחה ביקש יו"ר הליכוד העולמי לדייק בנוגע לעמדתו בכל הקשור להפגנות מול בתים של נבחרי ציבור: "ראשית אני בעד הזכות להפגין, זכות יסוד במדינה דמוקרטית. אבל בהחלט צריך לעשות סדר בנושא של הטרדות, איומים על בני משפחה של נבחרי ציבור. זה לא קשור לימין או שמאל, גם כשהגיעו לביתו של ח"כ אלקין ואיימו על רעייתו זה היה דבר שהיה ראוי לגינוי. גם כשהגיעו לפתח ביתה של גוטליב זה גם היה ראוי לגינוי. צריך להסביר את הנושא הזה".

"פי וליבי שווים - עמדתי בנושא עקבית", הכריז, והוסיף: "אני הייתי שגריר באו"ם, וכשחזרתי עכשיו לכנסת ואני רואה את הדברים האלו אני אומר - זה לא תקין. אותם קומץ שמגיע ולדוגמה פונה אל בנותיי ומאיים, בעיניי זה לא חוקי".

לאור אמירותיו ביקשה דוידוב להבהיר את עניין האיומים על בנותיו. "איימו עליהן?", תהתה המגישה, וח"כ דנון השיב בנחרצות: "בהחלט, בפתח הבית. הן יוצאות לבית הספר, יש מפגינים שמגיעים, זכותם להפגין אבל אין להם זכות לפנות ולאיים. דרך אגב, מי שרוצה אני אומר שוב - זכותו להפגין, אבל צריך להיות מוסדר בחוק איפה מותר להם לעמוד".

"אנחנו נצטרך להידרש לסוגייה הזו אבל צריך לעשות הפרדה מאוד ברורה בין נבחר ציבור למשפחתו. בנותיי לא בחרו להתמודד לשום תפקיד, לאף אחד אין זכות לבוא אליהן בדברים", הדגיש. "אני לא חושב שכרגע אנחנו נמצאים בדקויות, גם היום אם אתה פונה למשטרה הם גם מבולבלים. במרחב הזה קורים דברים לא תקינים. שלא ישתמע שאנחנו קוראים לאסור על הזכות להפגין, זה לא שם, אבל הדברים צריכים להיות מוסדרים. גם חברים שהיום נמצאים באופוזיציה פנו אליי ואמרו 'אתה לא מבין כמה זה חשוב להסדיר את הנושא הזה כי גם בני משפחתו סבלו'".

הרכב הוועדה למינוי שופטים? "נציג אחד מהקואליציה ואחד מהאופוזיציה"

בהמשך, התייחס ח"כ דנון לאמירות כי הרפורמה המשפטית אותה מובילה ממשלת נתניהו הגיעה לקיצה: "אני מההתחלה קראתי לשיח, זה לקח זמן, שילמנו מחירים כואבים אבל אנחנו נמצאים שם היום - בואו ניתן סיכוי לשיחות האלו. אני חושב שזה הדבר הנכון לעשות, לקדם את הרפורמה בהסכמה. ראש הממשלה אמר שהוא תומך במו"מ. הנושא כן עדיין נמצא על סדר היום, אני חושב שאנחנו צריכים קצת להתאזר בסבלנות".

"אתה חושב שהאופוזיציה צריכה להיות בוועדה למינוי שופטים?", התעניינו צמד המגישים, ויו"ר הליכוד העולמי השיב: "בואו נחדד את הסוגייה, החוק קובע שיהיו שני נציגים של הכנסת, הוא לא קובע אופוזיציה וקואליציה. הנוהג קובע שנציג אחד יהיה מהאופוזיציה ואחד מהקואליציה. אני אמרתי תמיד לחבריי שאנחנו לא צריכים להשתמש בכלים שאופוזיציה השתמשה כשהם היו בשלטון, יש לנו רוב אמיתי בעם, רוב מוסרי, אנחנו לא צריכים את התרגילים האלו - אני כן חושב שצריך להמשיך בנוהג הקיים, נציג אחד מהקואליציה, אחד מהאופוזיציה. אני תומך בשינוי החוק, אני בעד צמצום מספר השופטים בוועדה, אני חושב שצריך להרחיב את מספר חברי הכנסת מהקואליציה ומהאופוזיציה בוועדה לבחירת שופטים".

יחסי ארה"ב־ישראל: "לא תקין שהביקור עדיין לא התקיים"

לקראת סיום, הביע ח"כ דנון את עמדתו בכל הקשור להקמה מחדש של הישיבה בחומש, זאת בצל הפרסום כי משרד החינוך מתכנן לקיים סיורי תלמידים במקום: "קודם כל נסכים שאנחנו מדברים על כותרת, אני לא רואה כרגע אוטובוסים של תלמידים עומדים לבקר בחומש. אני חושב שמי שרוצה לבקר בכל מקום בארץ ישראל, יו"ש, בעבר היה וויכוח על הנושא של חברון, אם אני הייתי מחנך הייתי שולח את הילדים לחברון, לעיר דוד, לא מבחינה שאי אפשר או אסור, אני מחזק את המתיישבים, אבל מבחינה של ללמוד אני חושב שקודם כל צריך להגיע לחברון, לעיר דוד".

"היום סוף סוף הסדרנו בחוק את האפשרות לחזור באופן חלקי למקומות האלו. לגיטימי שאנשים שחיכו כל כך הרבה זמן ירצו לחזור מלא אבל הכול צריך לעשות על פי דין וחוק", הסביר, והגיב לכך שארה"ב מתנגדת למהלך: "נכון, יצאה הודעה, זה דבר בשגרה. אנחנו לא מסכימים על כל דבר עם ארה"ב, אין פה משהו משמעותי. ביקור של ראש הממשלה ונשיא המדינה זה דבר חשוב, אני מאמין שנראה בקרוב ביקורים גם של נשיא המדינה וגם של ראש הממשלה בבית הלבן. נתאזר בסבלנות. זה לא תקין, אנחנו בין ידידים, אפשר לומר את הדברים. לא תקין שהביקור עדיין לא התקיים, היחסים בין ישראל לארה"ב חשובים, אסטרטגיים, יש עניינים ביטחוניים שעל הפרק".

עוד טען כי "היחסים הם חשובים, אסטרטגיים, יש שיתוף פעולה, יש תיאום, אבל יש נושאים שדורשים שיח בין המנהיגים. אני לא יכול להגיד לכם תאריך, אבל אני מעריך שבקיץ הקרוב הביקור הזה יתקיים. אנחנו לא נחלק ציונים לנשיא ארה"ב, כשאני מסתכל על המצב הקיים זה בהחלט לא תקין. אנחנו צריכים לשאוף שזה יקרה, וזה קורה, ראש הממשלה פועל על מנת לקיים את הפגישה. יש שיח, שליחים שיוצאים, לא כל דבר נסכים עם ארה"ב כל היום וכל הליל".

עריכה: שני רומנו

30/05/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


דני דנון
דני דנון  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris