אודי סגל וענת דוידוב

"ציפינו ליותר פתיחות מגנץ, היה מאכזב"

ח"כ דני דנון תקף את יו"ר המחנה הממלכתי על רקע דבריו הקשים נגד מתווה הפשרה של נשיא המדינה: "הדבר הנכון הוא לנהל משא ומתן, לא ללכת לאולפנים"


נשיא המדינה יצחק הרצוג הפתיע את כולם כאשר הניח על שולחן הכנסת השבוע מתווה פשרה בנושא הרפורמה המשפטית עבור ראש הממשלה בנימין נתניהו ואף פנה ליושב ראש האופוזיציה יאיר לפיד וביקש ממנו להצטרף. על רקע הידיעה, יו"ר המחנה הממלכתי בני גנץ תקף את המהלך וטען כי "איני סומך על נתניהו, שעושה קודם כל מה שטוב לו, ורק אחר כך מה שנכון למדינה". ענת דוידוב ואודי סגל דנו על כך ב־103fm עם חבר הכנסת דני דנון (הליכוד), אשר שיתף באכזבתו מתגובת גנץ.

"זה היה מאכזב", הודה ח"כ דנון. "אני חושב שגנץ הלך בעקבותיו של לפיד, שצייץ מאי שם בארה"ב שהוא מתנגד לכל שיח. מגנץ ציפינו לאולי יותר פתיחות, היה בהחלט מאכזב. המתווה, אף אחד לא שלם איתו, גם אני לא שלם עם הפרטים שפורסמו, אבל זה שיש פתח להידברות זה דבר שהוא חיובי וטוב. אני מקווה שאולי תמצא הדרך, ואם לא נצטרך לשקול אולי לעשות את המו"מ עם עצמנו אבל כן לבוא עם משהו שונה. אני ניהלתי מו"מ בחיי פעמים רבות, אני יודע שאף אחד לא אמור להיות מרוצה בתוצאה הסופית, מה שקרה פה שלפני הכניסה לחדר הצדדים התבצרו בעמדותיהם וזה חבל".

עוד הבהיר דנון כי "אני אומר לכולם - הדבר הנכון הוא כן לנהל מו"מ, לא ללכת לאולפנים. שר המשפטים הוא לא ראש הממשלה. בסוף מי שמוביל את המהלך, וראינו את זה גם בפועל, זה ראש הממשלה. אני מסתכל על ראש הממשלה וחושב שהגישה שלו, שהוא כן הביע נכונות ושלח את אנשיו לנהל מו"מ, זו גישה נכונה. כל שר יכול להביע את עמדתו בנושא הזה, אבל אני חושב שאם גנץ היה נוהג אחרת אולי היום הדברים היו מתגלגלים בצורה יותר מהירה. בסוף, ראינו גם שהדברים שהוצגו בתחילת ינואר זה לא הדברים שהועברו. יש דינמיקה לדברים".

"בסופו של דבר ברור לכולם שנתניהו אמור להוביל את הספינה הזאת, ויש כמובן שיח פנימי, אפשר להתנגד, להתווכח, זה בסדר. אבל אני חושב שכרגע צריך לשאול את השאלות מה קרה לבני גנץ ולמחנה שלו, ממה הם נבהלו כל כך שהם לא מוכנים לבוא ולדבר. הם קוראים לשיח עם כולם? אני חושב שגנץ אירח גם את אבו מאזן, אפשר גם לשבת ולדבר. זה מה שאני חושב שצריך לעשות", הדגיש, והוסיף: "אני חושב שאם היה מתווה מוסכם, אז היה נטל ההוכחה על ראש הממשלה להראות שהוא בהחלט מביא את הקואליציה לתמוך בדבר הזה".

הגעת נתניהו לבית הלבן? "הציבור הישראלי זה נהיה אישיו"

בהמשך, כאשר נשאל חבר הכנסת מה יכול לעשות נתניהו על מנת לסלול לעצמו את הדרך לבית הלבן, הסביר דנון כי "אין ספק שיש מתח רב. אני חושב שלנתניהו אין עוד הרבה מאוד זמן, עוד שבוע ראש השנה ומיד אחרי זה הוא נמצא בניו יורק. אני לא רואה שהוא עושה מהלך משמעותי, הוא יכול לתת אמירה שבה הוא יקבע כללי משחק באופן חד צדדי מבחינת לוחות זמנים, נושאים שהוא נוגע בהם או לא נוגע בהם".

"אתה יודע כמה חשוב לנתניהו להגיע לבית הלבן", ציינו צמד המגישים, ויו"ר הליכוד העולמי חידד: "בדיוק ההפך - זה לא כל כך חשוב. בציבור הישראלי זה נהיה אישיו, אם הוא יגיע לבית הלבן או לא. ראשי המדינות החשובות ביותר בעולם מקיימים פגישות, הולכים לבית מלון, יש סדר יום, זה כמו ישיבה בכל מקום אחר. אני לא רואה משמעות לאיפה הישיבה תתקיים".

עריכה: שני רומנו

06/09/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


דני דנון
דני דנון  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris