ינון מגל ובן כספית

"שום דבר לא צריך להיכנס לעזה, בטח לא דלק"

השר איתמר בן גביר על הכנסת סולר לרצועה: "להתחשבות צריך להיות קו אדום" • על המשמר הלאומי: "מי שעצר - אלה שתדרכו נגדי, גם בממשלה"


בסוף השבוע תקף השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר את החלטת קבינט המלחמה לאפשר הכנסת סולר לדרום רצועת עזה, זאת על רקע החטופים בשבי חמאס ושאלת האזרחים העזתים ביום שאחרי, לדבריו: "שוב החלטות של מדיניות נסגרות בקבינט המלחמה, שמוביל את ישראל לקונספציה שגויה".

בשיחתו עם ינון מגל ויוסי יהושוע ב־103fm, הגיב לדברים. "הלוואי שכולם עשו את החשבון שלהם, לא עורפים ראשים בזמן מלחמה", פתח. "אני חוזר עכשיו מישיבת קבינט, בעיניי לא משנה איזה תירוץ אתה נותן לזה, לדעת כולם, דלק יכול לשמש את חמאס לטרור. אפשר לחלק מים בדרכים אחרות, לא בדרך של דלק. גם אם אני יודע שזה לא מגיע לחמאס, הייתי מאלה שחושבים שבקבוק מים לא צריך להכניס עד שלא יודעים מה עם החטופים, אני לא יודע מה קורה עם התינוקות והנשים. שום דבר לא צריך להיכנס לעזה, בטח לא דלק. צריך להגיד לאמריקנים שהם בחיים לא היו נותנים דלק למי שמחזיק בחטופים שלהם, שהם לא יודעים מה מצבם. אין להם אפילו ביקור של הצלב האדום, ואתה מכניס להם דלק". 

"להתחשבות צריך להיות קו אדום", הבהיר. "הקו האדום הוא העם שלך. אנחנו צריכים לעשות הכל כדי להביא את החטופים שלנו, עד שאתה פוגע וחושף לטבח את האוכלוסייה שלך. צורם לי שבסוף יש דבר שנקרא קבינט מלחמה, שאלה אנשים עם אותה תפיסה. אלה אנשים שבסוף הובילו את התפיסה הביטחונית של המדינה. כשאמרתי סיכולים ממוקדים, הסתכלו עליי כליצן". באשר ליום שאחרי ברצועת עזה, הבהיר: "אני חושב שיש מדינות שכבר הכריזו שמוכנות לקבל נשים וילדים. ראש ממשלת סקוטלנד דיבר על זה, מדינות אחרות באירופה מדברות על זה. אני אומר לך מידיעה שנוכח מה שמכנים המשבר ההומניטרי, יש מדינות שאפשר לשאת ולתת איתן ולדבר איתן".

בהמשך, הוסיף: "פתחנו יותר מ־800 כיתות כוננות. הקריטריונים שהקלנו בהם רבים מאוד. אני רוצה להעלות את כמות האישורים, מה שקרה מוכיח שאקדח יכול להציל משפחה ורובה סער יכול להציל שכונה שלמה. נשק מציל חיים. היו כאלה שמידרו אותי מפגישות ביטחוניות כי אמרו שאני לא מבין".

על סוגיית המשמר הלאומי, אמר השר בן גביר: "מי שעצר הם אלה שתדרכו נגדי, וכל מיני חסמים משפטיים. גם בתוך הממשלה, גורמים שהחזיקו בקונספציה שהייתה לא נכונה. חייבו אותי שזה יהיה תהליך ושזה ייקח הרבה מאוד חודשים. היום כולם מתיישרים לפי המדיניות, טוב שכך, אך לפני תשעה חודשים לא קראו לי שר הפיתות? רציתי להחמיר עם האסירים, רציתי סיכולים ממוקדים בעזה כל לילה, רציתי לחלק נשק". 

עריכה: מיכל קדוש 

19/11/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


איתמר בן גביר
איתמר בן גביר  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris