ינון מגל ובן כספית

סערת הסרטון מעוררת הדים

ינון וברק על הצדדים שמצוטטים בתקשורת של חמאס • ברק: "הסרטון שלך משרת את ארגוני הטרור" • ינון: "כמה אתם יכולים לשפרר את אינטרס האויב?"


אל השעה השנייה שבו ינון מגל וברק סרי והמשיכו את הדיונים הסוערים בענייני השעה, וביקשו להתייחס לאורך המלחמה.

ברק סרי אמר כי "המלחמה נמשכת שמונה חודשים. מלחמת ששת הימים, מלחמת יום הכיפורים הקשה והנוראה שהופתענו והמחדל - 19 ימים היא הסתיימה. מלחמת לבנון הראשונה, השנייה. כאן שמונה חודשים, התאוריה של 'תיתנו להילחם'. מה זה מעיד? ישראל התגאתה ביכולת שלה לנהל מלחמות קצרות, במקום לתת למדינה למהשיך לתחזק, אתה משתמש בטרמינולוגיות של ארגוני טרור - 'חבר'ה סבלנות, זה ייקח שנים, אבל צריך סבלנות', מדינה שנלחמת בארגון טרור. ישראל צריכה לדאוג לזה שהמלחמה תסתיים. שמונה חודשים שתושבי הצפון עקורים בארצם, שבדרום יתחילו בשיקום יישובי העוטף, שהכלכלה תתחיל להשתקם, שהמדינה תחזור להיות מדינה נורמלית - לא התזה של 'סבלנות', זה של ארגוני טרור. מדינת ישראל דגלה במכות חזקות, מלחמות קצרות וחזרה לחיים נורמליים. לא התזה של הימשכות המלחמה עד לקץ הימים".

ינון הגיב: "אתה אומר, שאם לארגון הטרור יש סבלנות, אז אנחנו צריכים להיות בלי סבלנות? מה אתה מקרין לאויב? תנסה לחשוב מה אמרת. כמה מטומטמים יכולים להיות הטיעונים, מה אתם מבלבלים את המוח? תפסיקו לקשקש. אין קבינט מלחמה, גנץ ואייזנקוט, אין מטכ"ל ואלוף פיקוד - יש ביבי, הוא מושך את המלחמה. כמה מטומטמים יכולים להיות הטיעונים שלכם? אתם מבלבלים את המוח, תפסיקו לקשקש. זה כמו האירוע שהם ממשיכים להגיד שהם התריעו בפני נתניהו. מה אמרתם? אם אמרתם, איפה הייתם? למה לא היו כוחות על הגבול? למה שחררתם את החיילים?". 

26/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ינון מגל וברק סרי
ינון מגל וברק סרי  |  צילומים: 103fm ובאדיבות המצולם
Paris