אראל סג"ל

"מעבירים את הלפיד מהלוחמים היהודים ללוחמים הצעירים של צה"ל"

אלוף (מיל') עוזי דיין, לשעבר סגן הרמטכ"ל, על טקס הזיכרון בלטרון (ב') לזכר לוחמים יהודים במלחמת העולם השנייה: "משמרים את האירוע וערך הניצחון"


היישובים ביהודה ושומרון נמצאים תחת מצור מאז ה-7 באוקטובר. אלוף (מיל') עוזי דיין התייחס להתפתחויות של המאורעות ביישובים. בנוסף, הוא סיפר על טקס הזיכרון בלטרון שייערך לזכר הלוחמים היהודים שנהרגו במלחמת העולם השנייה. 

"ההרתעה נשחקה, ויש לחדש אותה. יש צעדים שונים שאפשר לעשות - מכלכלי, כתר ועד עוצר וגם רישיונות עבודה. לא לתת להיכנס ולצאת לטול כרם, לכבוש את טול כרם ולהפוך אותה משטח A לשטח C", אמר דיין בנוגע לאמצעים המדיניים והצבאיים שאפשר להטיל על שטחים פלסטיניים ביהודה ושומרון.

בנוגע לטקס הזיכרון בלטרון לזכר הלוחמים היהודים שנהרגו במלחמת העולם השנייה הסביר: "מאתיים חמישים אלף לוחמים יהודים נפלו מבעלות הברית, רובם בצבא האדום. הטקס ביום שני הקרוב, יום הניצחון על גרמניה הנאצית הוא בתשעה במאי", הסביר.

"יותר ממאתיים אלף קיבלו עיטורים, ובסך הכול נלחמו מיליון וחצי. תעשו את החישוב. אחד מכל שישה לוחמים יהודים נפל. מה שהילך עליי קסם זה שזה נקבע על ידם כיום הניצחון. אצלנו כל דבר קשור באבל, ואנחנו עושים את זה אומנם בבית העלמין בהר הרצל, אבל אנחנו מתחילים את זה כמצעד ניצחון. ביחד עם הווטרנים תשתתף פלוגה של קצינים שאנחנו מביאים מבה"ד 1", פירט על מהלך האירוע הצפוי ומשמעותו.

הוא הוסיף לבסוף: "ככה משמרים את האירוע וערך הניצחון, מעבירים את הלפיד מהלוחמים היהודים למפקדים הצעירים של צה"ל".

29/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אראל סג''ל
אראל סג''ל  |  צילום: 103fm
Paris