רון קופמן ואריה אלדד

"צריך לומר את האמת - מדינת ישראל בצרה"

רונן מרלי, ראש עיריית נהריה, על המצב: "במלחמה צריכים לחרב כל מה שרק אפשר, ולצערי לא עשינו זאת. אנחנו צריכים לעשות 'תמות נפשי עם פלישתים'"


ראש עיריית נהריה ולשעבר מפקד החטיבה המערבית אלוף משנה (מיל') רונן מרלי דיבר על מצבה הביטחוני של מדינת ישראל: "צריך לומר את האמת - מדינת ישראל בצרה".

הוא התייחס למצב בנהריה: "צריך לומר את האמת ולהגיד שמדינת ישראל בצרה. אצלנו עדיין אין נפגעים, ואם יהיו נפגעים לא תהיה ברירה וישראל תצטרך להיכנס להתקפה. נוצרה פה משוואה שהייתה נוחה למדינת ישראל. לצערי היא בחרה בפגיעה קודם כול בדרום ואז בצפון". 

"חיזבאללה משחק איתנו על משוואה שהיא כאילו ברורה לכולם", טען מרלי והבהיר: "דין ביירות כדין נהריה. מבחינתי הפינוי הזה הוא תקלה. לא אפנה את נהריה, ואף אחד לא יפנה את נהריה, ואוי ואבוי אם ישראל תפנה אותה, ואם יפגעו בה, ישראל צריכה לעבור למתקפה חסרת תקדים".

לדבריו, "אני קצת מכיר את הדברים. אני חושב שמערכת השיקולים היא רחבה, יש כאן מורכבות. צה"ל יכול ללא ספק לפעול עכשיו גם בצפון, אך צריך להגיד את האמת - זו מלחמה ארוכה, אף אחד לא תכנן מלחמה ארוכה. אנחנו עם אתגר מטורף של חטופים ואתגר בצפון של מפונים, צריכים להחזיר את האנשים הביתה". להערכתו, "בצפון יש לנו רק שתי אפשרויות - או הסכם ואחריו מלחמה או מלחמה ואחריה הסכם". סיכם. "במלחמה אנחנו צריכים לחרב כל מה שרק אפשר, ולצערי לא עשינו את זה. אנחנו צריכים לעשות 'תמות נפשי עם פלישתים'. אחרת בוא נסגור את המדינה".

עריכה: אסף חרמוני

07/06/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אזור הצפון
אזור הצפון  |  צילום: אייל מרגולין/פלאש90
Paris