103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור

חברו של משה קצב: "הוא יושב בכלא כי הוא טיפש! כל הגברים טועים פה ושם"

הנשיא לשעבר משה קצב מתכוון לפנות בשבוע הבא לבית המשפט העליון ולבקש משפט חוזר. חברו יצחק סלוקי מסביר מדוע הוא מרחם עליו ואף טוען שנעשה לו עוול ובהמשך השופט בדימוס שלי טימן, לשעבר שופט בית המשפט המחוזי, מביע את דעתו על הפרשהליאת בלכטובסקי מלכא

שנתיים חלפו מאז הורשע נשיא המדינה לשעבר משה קצב בשני מקרי אונס, מעשים מגונים בכוח, הטרדה מינית של נשים שעבדו עמו ושיבוש הליכי משפט, ומאז החל לרצות את 7 שנות המאסר שנגזרו עליו. מאז שהתפוצצה הפרשה טען קצב לחפותו וסירב לקבל את גזר הדין שנגזר עליו, אך כל ניסיונותיו לשנות את "רוע הגזירה" נדחו ולמרות מחאותיו החוזרות והנשנות הוא ממשיך לרצות את עונשו.

משה קצב

במשך השנים ערער קצב על הרשעתו, ביקש לקיים דיונים נוספים, פנה לנשיא המדינה בבקשה לחנינה, והחליף עורכי דין בתקווה שמישהו מהם יצליח לגאול אותו, אך כל ניסיונותיו להשתחרר כשלו. בשבוע הבא הוא צפוי לנסות שוב את "מזלו" יחד עם צוות ההגנה החדש שלו עו"ד יהושע רזניק, לשעבר המשנה לפרקליט המדינה, ושותפו ציון סהראי, אז ככל הנראה הוא מתכוון לפנות לבית המשפט העליון ולבקש כי ייערך לו משפט חוזר בשל עיוות הדין שנגרם לו (לטענתו).

מדוע קצב טוען פתאום שמגיע לו משפט חוזר? עפ"י מקורבו יצחק סלוקי: "זה לא קרה עכשיו, יושב שם אדם שטוען כבר 9 שנים, מאז שהפרשה פרצה לחיינו, שהוא חף מפשע. הוא פשוט גוויה נושמת, הוא מתהלך אבלך הוא אדם מת, הוא סופר דקות שעות וימים וככל שהוא קורא את הפרוטוקולים של המשפט הוא לא מאמין שהוא הורשע". לטענת סלוצקי משפטנים רבים שבדקו את התיק קבעו שמשה קצב חף מפשע וזאת מכיוון שמדובר במילה שלו נגד "המילה" של המתלוננות: "כבוד השופט מיכאל חשין אמר שקצב לא קיבל משפט צדק, וגם השופט שלי טימן אמר שאי אפשר להרשיע את קצב באונס כי זו מילה מול מילה. הגיע זמן החמלה, חתכו את בשרו חתיכות חתיכות וחילקו אותו לכל בית אב בישראל ובעולם כולו. קצב היום ממוטט כלכלית, שבור נפשית, הרוס מנטאלית ואדם לא בריא".

בניגוד לחברו הטוב, הפתיע סלוצקי כאשר לא הכחיש את המעשים המיוחסים לקצב ואף הגדיל לעשות כשטען שחטאו היחיד של הנשיא המורשע הוא זה שהוא גבר: "קצב יושב בכלא לא בגלל שהוא אנס אלא בגלל שהוא טיפש. לכל הגברים קורה שחטאו פה ושם. אם הוא היה ביום הראשון בא ואומר שהכל היה אבל היה בהסכמה, היינו שוכחים את הסיפור הזה אבל גם בזה הוא לא מוכן להודות. עסקת הטיעון אמרה שהוא נתן נשיקה על צווארה של מישהי עם קונוטציה מינית ושהוא מישש ברך. אלוהים עדי שהוא אמר שהוא חותם על עסקת הטיעון אבל מה הוא עשה שם בסוף כולם יודעים".

בהתייחס לדבריו של יצחק סלוצקי, השופט בדימוס שלי טימן הכחיש שאי פעם אמר שאי אפשר להרשיע את משה קצב באונס וניסה להעריך את סיכוייו של קצב לזכות במשפט נוסף: "בפרשות מהסוג הזה, בעבירות מין שבהן הכל נעשה בחדרי חדרים נוכח החוק שמדבר על הסכמה או אי הסכמה, השופטים נאלצים, אם אין ראיות שמחזקות, להחליט מילה מול מילה. פה שלושה שופטים ישבו וקיבלו את מילותיהן של הנפגעות בפרשה ויכול להיות שהיו עוד כל מיני דברים אחרים, אני לא נחשפתי לחומר. נדיר מאוד שמאשרים קיומו של משפט חוזר. במקרה של משפט חוזר החוק מדבר על מקרים שבהם בית משפט פסק שאחת הראיות יסודה בשקר או בהונאה ואילולא הוגשה אז הנאשם היה מזוכה, או כשקיימות ראיות חדשות שיכולות להביא לשינוי תוצאות המשפט".

10/10/2013
הישארו מעודכנים