רבקה מיכאלי

באה לשבת | שישי ב-15:00
רבקה מיכאלי
רבקה מיכאלי מארחת את התקווה 6
"בזכות מוזיקת הרגאיי החלטנו להקים להקה"
17/02/2017
שי פרדו ושהם סמיט במסע אל הציור
"אבי אמר שהוא מעדיף לגור באוהל בירושלים מאשר לגור בוילה בכל מקום אחר"
17/02/2017
קובי לוריא על יצחק לבני: "יש לו הרבה זכויות, בייחוד בגלל מה שהוא עשה ברדיו"
17/02/2017
פינת השיר היווני עם עליזה אביב
והפעם: אליקי
17/02/2017
ההצגה שהתחילה בשיחת קשישות בבית קפה
"שמעתי לידי שיחה של שתי קשישות ולא הצלחתי לעבוד, זה היה כל כך מעניין"
17/02/2017
עניין של שפה
חן ליברמן: "לא מטמיעים את השפה הערבית בחברה הישראלית"
17/02/2017
מהעבר על העתיד - ספרו של יצחק לבני ז"ל
פרופ' גרץ: "הוא כל הזמן מטלטל אותנו, איך לא ראינו את זה כשהוא היה חי?"
17/02/2017
הפינה הקלאסית של יוסי שיפמן
והפעם: האנסמבל הקולי ההישראלי
17/02/2017
ליאור שליין
גב האומה
ליאור שליין: "זאת הדרך בה נשיא ארצות הברית מתבטא?"
17/02/2017
עוד פעם לבד
גדי רונן: "עבדתי עם יענקלה רוטבליט במשך עשור"
17/02/2017
רבקה מיכאלי
המלצות מוזיקליות
המלצה מוזיקלית לסוף השבוע
והפעם: Mark Eitzel
10/02/2017
כשרבקה פגשה את מוני וסנדרה
מוני מושונוב וסנדרה שדה מתארחים באולפן לרגל הופעתם יחד במחזה 'החדר האחורי'
10/02/2017
פריז
'שלושים יום בפריז'
אייל גפן מספר על הקסם של פריז בספרו החדש: "נסעתי כדי להוריד ממני את החליפה"
10/02/2017
פינת השיר היווני
פינת השיר היווני עם עליזה אביב
והפעם: מלינה מרקורי
10/02/2017
עוד קטעים

 צרו קשר עם רבקה מיכאלי

מדי שישי בצהריים, בשעות הכי קסומות בשבוע, רבקה מיכאלי, האישה והאגדה, מגישה תכנית אישית ומארחת אורחים שונים לשיחות בנושאי פוליטיקה, ספרות, תרבות ילדים וארוחות השבת, כדי לקבל את השבת באווירה הנכונה והמתאימה ביותר. רבקה משוחחת עם אמנים מתחומים מגוונים שמגיעים להתראיין ביראת כבוד אצל 'המלכה האם'.
עונג שבת, קצת לפני שבת.

יש לנו מה להגיד על רבקה מיכאלי:

כמעט כל חייה עוסקת רבקה מיכאלי בתקשורת ובבידור ובמהלך עשייתה היא נוגעת באבני הדרך שמהן נבנתה התרבות הישראלית על גווניה השונים. במהלך עיסוקיה הרבים במרוצת השנים כשדרנית רדיו, שחקנית תיאטרון, קולנוע או טלויזיה, כמנחת טקסים, תכניות ופסטיבלים שונים, יצרה לעצמה מיכאלי מעמד בלתי מעורער של הגברת מספר אחת של הבידור הישראלי.

כבר בשנת 1952 (בהיותה בת ארבע עשרה בלבד) החלה לשדר ברדיו במסגרת שידורי הילדים של קול ישראל. אחר כך שירתה בגלי צה"ל, ולאחר מכן שידרה במשך שנים רבות תכניות שונות במסגרת שידורי 'קול ישראל'. בשנות השישים הופיעה בתכניות הבידור של 'בנות מועדון התיאטרון' בחיפה, אז גם גילה אותה יוסי בנאי שהעלה איתה ב- 1964 את תכנית הבידור 'ילדות קשה' ואחר כך גם  את 'נישואין נוסח גירושין'.
לצידו של טוביה צפיר הופיעה מיכאלי שנים מאוחר יותר במופע בשם 'יורדים על השבוע'. כמו כן הופיעה רבקל'ה במספר לא מבוטל של הצגות יחיד, שזכו להצלחה מרשימה שכללו מערכונים ושירים הומוריסטיים. בנוסף, הקליטה מספר תקליטי ילדים מצליחים והשתתפה במספר רב של הצגות בתיאטרון הקאמרי ובהבימה. בין ההצגות: 'אולפן למתחילים', 'מכתב אהבה',''אדם הוא אדם', ו-'אישה בעל בית' - הצגה שרצה בהצלחה רבה כבר שנים רבות.

רבקה מיכאלי היא אחת השחקניות האהודות והעסוקות בישראל בתיאטרון וגם בקולנוע ובטלוויזיה. בשנת 1969 השתתפה לראשונה בסרט קולנוע. היה זה סרטו המצליח של אפרים קישון - 'תעלת בלאומליך' שהיה מועמד לפרס גלובוס הזהב האמריקני. שלוש שנים מאוחר יותר השתתפה בסרט נוסף בשם 'סלומוניקו'. מאז הופיעה במספר רב של סרטים: 'יופי של צרות' (סרטו של אסי דיין), 'מכת שמש' (לצד יובל בנאי), 'מלך הסלים' (עם דובי גל), 'חסד מופלא' (של עמוס גוטמן), 'עם חוקים' (של דובר קוסושווילי), 'קדוש' (של עמוס גיתאי), 'זמזום' לצד אסי דיין, 'מוכרחים להיות שמח' (על משחקה בסרט אף זכתה בפרס אופיר כשחקנית משנה), 'סודות' ועוד. כמו כן שיחקה במספר סדרות דרמה בטלויזיה בהן: 'בנות בראון', 'שבתות וחגים', 'פיק אפ', 'החיים זה לא הכל' ו-'בנות הזהב'.

רבקה הופיעה בעבר בפסטיבל הזמר ואפילו הנחתה את פסטיבל הזמר המזרחי. במשך מספר שנים ברציפות הייתה המנחה הקבועה של פסטיבל הזמר, עד שהפכה למזוהה עם המופע.

בשנות ה- 80 ביססה מיכאלי את מעמדה גם בתור מנחת תכניות הבידור המרכזיות בטלוויזיה. תחילה הנחתה את התכנית 'סיבה למסיבה' ואחר כך את 'סופשבוע' - כולן בערוץ הראשון. מיכאלי אף הגישה מספר פינות משעשעות, במסגרת התכנית המיתולוגית 'זהו זה' בטלוויזיה החינוכית, והנחתה תקופה מסוימת את התכנית 'מסיבת גן'. בערוץ 2 הנחתה בין היתר את תכנית הבידור 'בליינד דייט' ואת תכנית הבוקר של קשת.

כיום, מלבד תכניתה ב-103FM, מוסיפה מיכאלי להופיע בתיאטרון, בקולנוע, בסדרות שונות בטלוויזיה ועוד.