רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
גבי גזית

הטוב, הרע והמכוער

facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
5251

"אם חלילה תעבור אירוע של אונס, רק אז תבין את עומק השטות שאמרת"


גבי גזית פתח את תוכניתו בביקורת על הממשלה והתקשורת: "יש מקומות שהמצוקה שלהם זועקת פי אלף ממצוקתם התיאטרלית של מפוני עמונה. בהם הממשלה הייתה צריכה להתערב ושם התקשורת הייתה צריכה להיות. המתנחלים קדושים ושאר הציבור הוא הפרה החולבת". על סמוטריץ': "רק אם תיאנס תבין את עומק השטות שאמרת"

החיילים והחיילות, השוטרים והשוטרות, נאלצו שלא בטובתם למלא בעמונה את תפקיד המפנים המטהרים, תחת הפקודה של הממשלה. אם הייתי אב לחייל או שוטר או חיילת או שוטרת, שנשלחו לעמונה, הייתי נמלא זעם אל מול המראות האלה של ההתבוססות בבוץ ובקור המקפיא, בשום מקום הזה, בגלל שיש יהודים שהם אומנם משיחיים, אבל במקום לעזור לממשלה שמרפדת אותם שנים ויש להם בית חם ואוכל וחינוך, הם מכריחים את כוחות הביטחון להגיע בלי נשק ולהכיל ולחבק - בחילה יש לי מהביטוי הזה - את פורעי החוק האלה. המשטרה כמובן לובשת כפפות של מנתחים כשהיא באה להזיז את המתנחלים, אבל כשהיא הולכת לכפר בדואי או להפגנת אתיופים או ערבים שוטריה מקבלים אגרופן ברזל.

ישנם מקומות שהמצוקה שלהם זועקת פי אלף ממצוקתם התיאטרלית של מפוני עמונה. אלה מקומות שבהם הייתה הממשלה צריכה להתערב, התקשורת הייתה צריכה להיות שם, לצלם, לראיין ולדווח, אבל אף אחד לא בא. המוסר של התקשורת כפול. כמה משפחות יש בישראל, שחיות מתחת לקו העוני? כמה ילדים הולכים בבוקר לבית הספר רעבים? כמה קשישים לא יכולים להרשות לעצמם לקנות תרופה, כי קצבת הזקנה נגמרת אחרי יומיים? כמה מצלמות היו אתמול ליד בתים של קשישים קפואים וחסרי טיפול רפואי? כמה כתבים ראיינו אתמול אם חד-הורית שהמדינה לא מרשה לה לעבוד ולכן היא הידרדרה לזנות? אף אחד ואף אחת. כי המתנחלים קדושים ושאר הציבור הוא הפרה החולבת, המזרימה מעטיניה גם חלב וגם סוג של יראה, שעדיין לא ברור מה שורשיה.

הכי מכוער הוא חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' מ"הבית היהודי", שבלי להתבלבל ובלי לשקול את דבריו, אמר את הדבר הכי נורא, מזעזע ומקומם. סמוטריץ' השווה את הפינוי לאונס של אישה. וואלה, סמוטריץ', ציפיתי ממך ליותר. בעיקר בגלל שמעולם לא נאנסת באמת. מעולם לא חדרו לך לגוף נגד רצונך. מעולם לא הערו לתוך גופך נוזלי גוף אחרים של מישהו אחר. נכון, סמוטריץ'? אין לך מושג מה זה. אתה לא איש טיפש, אתה איש חכם, ראיינתי אותך כמה פעמים. יש לך מלוא השכל בקודקוד. ולכן האכזבה ממך גדולה שבעתיים, מאשר אם מישהו אחר, איזה טמבל אחר, שמסתובב שם בכנסת היה אומר את זה. אני מקווה, סמוטריץ', שלעולם לא תעבור אירוע של אונס, אבל אם זה יקרה יום אחד, חלילה שזה יקרה, אבל אם זה יקרה, רק אז תבין את עומק השטות שאמרת ואז תתבייש באמת.

02/02/2017