רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
גבי גזית

רבקה זוהר ולירון לב מתארחים באולפן

facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
901

צלילים ישראליים עם דודי פטימר


גבי גזית ודודי פטימר אירחו את הזמרת רבקה זוהר והזמר לירון לב, שביצעו את השירים "על כפיו יביא" ו"אין כמוה", וכן השמיעו את שירם החדש "עד שנתעורר"

הזמרת הותיקה רבקה זוהר והזמר לירון לב, צמד מוזיקלי בארבע השנים האחרונות, התארחו באולפן של גבי גזית, במסגרת פינת המוזיקה השבועית של דודי פטימר. השניים ביצעו בחי את הקלאסיקה של זוהר "על כפיו יביא", קטע מהקלאסיקה "הדרך אל הכפר", ואת שירם המשותף "אין כמוה", שזוהר כתבה ולב הלחין.

"החיבור בינינו התחיל בגלל שיש כימיה", סיפרה זוהר על הצימוד עם לב. "נפגשנו בהופעה משותפת ב'קאמרי'. לירון ניגש ואמר שאני שרה יפה. הייתי נבוכה. הוא השמיע לי שיר שלו שנקרא 'תיקון כללי', וזה התחיל את הכל. מפגשים כאלה הם נדירים, והפרש הגיל הוא לא משנה. אין עניין. זה קסום וזה היה צריך לקרות".

עוד לפני כן השמיעו פטימר וגזית את השיר "עד שנתעורר", הסינגל החדש של הצמד, שהלחין לב למילים של נועם חורב. השיר יצא לאחר שנה של עבודה. "השיר הזה מאוד חשוב לנו", הסביר לב, "עבדנו עליו קשה ורצינו להוציא אותו רק כשהוא מושלם מבחינתנו. וזה באמת אחרי הרבה מאוד עבודה באולפן והרבה מאוד מיקסים". "וחיפושים של מפיקים מוזיקליים", הוסיפה זוהר, ולב השלים: "אני חושב שהצלחנו ליצור סאונד חדש הפעם".

זוהר סיפרה שאת התקליט הראשון שלה, הכולל שנים-עשר שירים, הקליטה בשעתיים, כבר לפני 47 שנה. "זה קרה ככה", סיפרה זוהר, "פשנל המפיק הכניס אותי לאולפן, והאולפן היה לשעתיים, אז הרצנו שיר אחרי שיר". לב ציין ש"מעט מאוד זמרות מסוגלות להקליט אלבום בשעתיים, זה מיוחד לרבקה".

בתחילת האירוח חגג גזית את היבחרו של פטימר על ידי המגזין "פורבס" לאחד מבני ה-30 המשפיעים בישראל.

*לירון לב ורבקה זוהר יופיעו ב"רידינג 3" בנמל תל אביב ביום רביעי ה-1 במרץ.

23/02/2017

רבקה זוהר