רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
גבי גזית

בוגי יעלון בדרך למפלגת ימין חדשה?

facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
1456

גבי גזית: "הדבר האחרון שהפוליטיקה הישראלית צריכה זה עוד מפלגת רסיס"


גבי גזית פתח את תוכניתו בביקורת על מנהלי חברת "טבע": "בסיום שנה של ניהול כושל הם משכו שכר בונוסים במאה מיליון שקל, ואתם המשכתם לקנות את המנייה מהכי דפוקות של השנה"

פורים נגמר. אפשר להפסיק להתחפש ולצחוק ולחזור לעמק הבכא ולבאסה. אוי, בוגי יעלון, מה יהיה, בוגי יעלון? היית רמטכ"ל, היית שר בטחון, היית ה'ברזלים' על הכתפיים של ביבי, עד שהוא הרגיש שהוא כבר לא צריך 'ברזלים' והסתפק בסרט הרב"ט של ליברמן. ועכשיו, בוגי, אתה רוצה להמשיך. אבל איפה? את 'הליכוד' עזבת הבוקר. 'המחנה הציוני' מחפש גנרל קצת יותר חדש וכריזמטי. אצל לפיד לא תמצא מקום, כי לפיד הוא לא ממש ימני כמוך, ובעצם אף אחד לא בדיוק יודע מה הוא. אז עכשיו אתה מקים עוד מפלגה ימנית? תקשיב, יעלון, צפוף רצח שם בימין. מה זה צפוף, כמו אוטובוס מראש העין שעלו עלו פי ארבעה אנשים. לא רואים את האופק. מרוב שהזכוכיות של הימין מכוסות אדים כבר לא רואים את המתנחלים. מה, יעלון? תידחף שם בין בנט לאיילת למתנחלים ההזויים? לא, לא, לא, הם לא הזויים, הם קדושים!.

אתה איש רציני, יעלון, ואתה לא מהחומר שהולך לבר-מצוות באור יהודה ומנשק לחיים. או לחינה בדימונה. אתה לא עם כיפה ולא מתנחל, אתה לא איש תקשורת מבריק, ואפילו הודית פעם שבמקומות שיש בהם תככים אתה נזהר מאוד. אמרת שאתה מסתובב עם נעליים גבוהות בקריה בגלל הנחשים. אז אם בקרירה אתה צריך נעלים גבוהות, במרכז 'הליכוד' או מרכז של מפלגה אחרת אתה צריך גטקעס. אם לא יותר מזה. אתה איש אינטליגנטי מאוד. אז תחזור לסנדלים, יעלון, תמצא לך איזה חברה ממשלתית או איזה טייקון שמחפש גנרל ותעשה טובה לפוליטיקה הישראלית, שהדבר האחרון שהיא צריכה זה עוד מפלגת רסיס.

מנדלבאום ובירנבאום הם לא גיבורי סיפור של שלום עליכם או בשביס זינגר. הם לא החייט והסנדלר של יהופיץ. הם לא החברים של שמרל וברל. נהפוך הוא. מנדלבאום ובירנבאום הם הדוגמא העכשווית ליהופיץ של שוק ההון. הם ניצבים בטבלת מקבלי השכר מיד אחרי בכירי 'טבע', אבל יש גם הבדל קטן ביניהם. בירנבאום הוא מנכל 'סודה סטרים' שהניבה למשקיעיה תשואה של 130% בשנה, ולקח הביתה כמעט 10 מיליון שקל כשכר שנתי, אולי בצדק. אבל מנדלבאום הוא המנכ"ל של חברה בשם 'פריון', שגרמה למשקיעיה הפסד של 63% מערך המניות. ולמרות זה הוא 'גילח' לעצמו 11 מיליון שקלים. אז מה הולך פה, אין שכר ועונש? אין מי שמרוויח מקבל יותר ומי שמפסיד בשביל הציבור מקבל מעט? לא. בשוק ההון שלנו זה לא עובד ככה.

והכי מכוערים הם חמשת בכירי 'טבע' עם השמות האמריקאים, שבמקום להתעסק בקולנוע באו לפה להתעסק בכדורים נגד כאב ראש, וגרמו לכאב ראש קשה למשקיעים, כי 'טבע' הייתה אחת המניות הכי דפוקות של השנה. הם ניהלו את החברה מהגרועות של 2016, שגרמה נזקים ששום גלולה של 'טבע' לא תרפא. והם, חמשת בכירי 'טבע', משכו לעצמם קרוב למאה מיליון שקלים שכר כבונוס על הניהול הכושל. מאה מיליון שקל הם לקחו לעצמם כשכר. ואתם שילמתם להם את זה, כי אתם קניתם שוב 'טבע'. אז מנדלבאום ובירנבאום, יש לכם עוד הרבה מה ללמוד על כסף וכאבי ראש.

אני לא בטוח שכולם מצויים ברזי הסכסוך בין הולנד לטורקיה ולמה השרה עמדה כענייה בפתח מול הקונסוליה שלה, אבל תודו שלא משנה מי צודק, זה לא משנה מי התחיל, זה לא משנה מי יגמור. איכשהו תמיד החיבה שלנו נוטה לכוון ההולנדים. גם כשהם טועים ההולנדים הם אנשים מופלאים ומדינתם מופת לאין ספור ערכים ותרבות ומתינות. אומנם הולנד לא הוציאה מתוכה את שופן ובטהובן ולא את איינשטיין ופרויד, אבל כשאתה שם הולנדי מול הערס הזה ארדואן אתה יודע בשליפה שההולנדי הוא הטוב.

13/03/2017