רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
מועדון ארוחת הבוקר
עם שי גולדשטיין ולאה לב

"אנחנו מסכנים את עתידה של החברה הישראלית"

facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
1554

שיחה מפתיעה לח"כ מיקי זוהר


מגישי תוכנית הבוקר התקשרו לח"כ שהצעת החוק שלו לקוד גישה לאתרי פורנו כדי לחסום כניסת ילדים אליהם, התקבלה. לאה: "אם תחסום אותם הם יחפשו בדארקנט". זוהר: "זה אחד הטיעונים הטיפשיים ששמעתי". שי:  "מה היא קטגוריית הפורנו האהובה עליך?"

ועדת השרים לחקיקה אישרה אתמול (שלישי) את הצעת החוק של חבר הכנסת מיקי זוהר מ"הליכוד" לפיה הגישה לאתרי אינטרנט של פורנו והימורים מישראל תתאפשר באמצעות הקלדת קוד אישי בלבד. ספקיות האינטרנט, שיתקינו את מערכות הסינון, יקבלו מהמדינה כסף תמורת כל לקוח שיירשם וישתמש בהן. כל זאת במטרה למנוע מילדים צעירים לגלוש בפורנו. מגישי תוכנית הבוקר, שי גולדשטיין, אורי גוטליב ולאה לב, התקשרו הבוקר לח"כ זוהר כדי לברר כיצד משיגים את הקוד המיוחד.

"כיום ילדים כבר מגיל 8 נחשפים לתכנים לא הולמים, מה שמן הסתם הורס להם את האישיות, הבריאות והנשמה. אם אנחנו, נבחרי הארץ, לא נדאג לילדים שלנו, אנחנו מסכנים את עתיד החברה הישראלית. הקוד יהיה אוניברסאלי, למשל ארבע ספרות אחרונות של אמצעי תשלום, או מספר אחר שמזוהה עם אותו לקוח באופן קבוע. מי שייכנס לאתר לא הולם, תיפתח לו קוביית פופ-אפ שתתריע שהאתר הוא מעל לגיל 18, ויתבקש להקיש את הקוד שגם ככה יהיה לו".

המגישים תהו מאיפה יהיה להם קוד. גוטליב הציע שזוהר יגיד את הקוד כדי שכולם יידעו אותו, כולל הילדים. "אני מצטער מראש שאני לא מצלח לעזור לכם לייצר פאנצ'ים", ענה חבר הכנסת, "אבל אני חייב להבהיר שהקוד הוא אוניברסאלי ויהיה אותו באופן אוטומטי". לב שאלה האם הקוד יהיה מספיק קל כדי להקליד אותו ביד אחת. "אני מעדיף לא לענות כי אני לא רוצה להיכנס לחייך הפרטיים", השיב זוהר. גולדשטיין טען שהילדים יגלו בקלות מה הוא הקוד. ח"כ זוהר ענה: "אם נגיע למצב שילדים מספיק יצירתיים...כמובן שהקוד הזה הוא ראשוני וההורה יוכל להכניס את הקוד הקבוע האישי שלו, כדי שיוכל להגן על הילדים שלו".

לב טענה שאם הילדים ייחסמו מהפורנו הרגיל הם ינסו להיכנס לדארקנט, "ושם זה טירוף, קטינים, דברים לא חוקיים ופליליים". "זה אחד הטיעונים הטיפשיים ששמעתי", הגיב ח"כ זוהר. "את הדארקנט יודעים להכיר אנשים שהם מבינים גם טכנולוגית והם צריכים לצבור כמה שנים...אתה צריך לדעת כיצד אתה נכנס לדארקנט, ואם אתה ילד בגילאי 8 עד 12, דארקנט זה לא מקום שאתה יודע להיכנס אליו. אנחנו מדברים על הגנה על ילדים בלבד. בגירים יוכלו לגלוש היכן ואיפה שהם רוצים. הסיסמה תהיה נגישה להם באופן אוטומטי. הדבר היחיד שנציל פה זה את ילדינו".

לב תקפה מכיוון אחר: "זה אומר שמבוגרים עדיין יוכלו לצפות בנשים מבוזות". "הייתי מעדיף שהם לא יצפו בנשים מבוזות", השיב ח"כ זוהר, "ויחפשו לעצמם דרכים אחרות לענג את עצמם, אבל אם יש אנשים שבכל זאת מתעקשים לצפות בנשים מבוזות זו זכותם, אני לא יכול לחדור לפרטיות שלהם. אבל ילדים לא צריכים לראות נשים מבוזות. הם לא צריכים לראות פורנו".

גולדשטיין התעניין לדעת מה היא קטגוריית הפורנו האהובה על ח"כ זוהר. "למותר לציין שאני ופורנו לא הולכים ביחד", השיב זוהר, "אני חושב שחשוב שכולם יידעו שפורנו בסופו של דבר משחית את האופי הזוגי האמיתי שגבר ואישה צריכים לסגל לעצמם. זה בדרך כלל פוגעני כלפי האישה ובדרך כלל משפיל את האישה, ונותן לגיטימציה להרבה מאוד גברים להטריד מינית. אני מאוד מקווה שהנוער שלנו והילדים שלנו בעיקר יהיו מוגנים מהתכנים הגרועים הללו".

15/03/2017

ח"כ מיקי זוהר