רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
מועדון ארוחת הבוקר
עם שי גולדשטיין ולאה לב

"המשטרה מרביצה לילדים בני 14"

facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
1506

שיחה מפתיעה לתושב מאחז יצהר


מגישי תוכנית הבוקר התקשרו למתנחל צבי סוכות שסיפר על המתרחש ב"מאחז הבלדים" בו צויר צלב קרס בדגל ישראל: המשטרה מתעללת בבני 14 ומציקה להם כל יום. הכי נחמד להסתכל על מה שמישהו כתב בשירותים כשהיה לו משעמם

מאחז "הבלדים" שבשטחים מיושב על ידי נערים, שעל פי עדויות ציירו צלב קרס בתוך דגל ישראל וכינו את המשטרה "משטרת ישמעאל". מגישי תוכנית הבוקר, שי גולדשטיין, אורי גוטליב, לאה לב ודוד ליפשיץ, התקשרו הבוקר לתושב יצהר צבי סוכות, שהגיב: "תמיד הכי נחמד להסתכל על מה שמישהו כתב בשירותים כשהיה לו משעמם".

גולדשטיין טען שבשירותים יוצאת האמת, כפי שטען הסופר אלבר קאמי, וביקש הסבר. "מה שקורה שם, זה שגרים ילדים בגילאי 14-16, שמנסים ליישב את המקום. המשטרה כל יום מגיעה לשם ומציקה להם ומרביצה להם מכות", אמר סוכות.

גולדשטיין שאל מדוע למה בני 14 מקימים מאחז. סוכות השיב: "זה תשאל אותם. אלה לא הילדים שלי. אלה ילדים 'שלכם'? הם ילדים של עם ישראל. אני אסביר לך את הרקע. אתה לא יכול, אי אפשר לנתק דבר מהרקע שלו. כשילד בן 14 בכל יום חווה התעללות של המשטרה אז זה מה שיוצא".

גולדשטיין טען שסוכות לא יוצא נגד התופעה, ונענה: "קודם כל זה כי אתה לא מקשיב. אתה מוזמן להקשיב למה שאני אומר מתי שמראיינים אותי ולמה שאני כותב בפייסבוק. ברור שאני מתנגד לדברים הללו, אבל כן חשוב לי להסביר את הרקע. יש פה משהו שהוא לא חוקי, אתה צריך להבין".

גולדשטיין טען שהימצאותם שם אינה חוקית. "קודם כל, זה שהם נמצאים שם זה הפרה של אני לא יודע איזה חוק", השיב סוכות, "אולי בנייה לא חוקית. אתה יודע כמה בתים לא חוקיים יש בארץ? על כל בית לא חוקי המשטרה מגיעה כל יום, לוקחת אנשים פרטיים ומרביצה להם אם קצת מתחצפים אליה?".

גולדשטיין: "יש גם בתים לא חוקיים שהורסים אותם".
סוכות: "בסדר, אני לא נגד לאכוף את החוק. אני אומר שיש פה התעללות קיצונית".

גולדשטיין: "הם לא אמורים להיות שם".
סוכות: אוקיי בסדר. גם לא היו אמורים להיות באום אל חיראן".

גולדשטיין: "והם משתוללים".
סוכות: "לא הם לא משתוללים אחי זה מה שאתה לא מבין".

גולדשטיין: הם יושבים בשקט והמשטרה באה?".
סוכות: "כן אני אומר לך שזה מה שקורה. מגיעה אליהם משטרה לפחות פעם ביום כדי להציק. הם לא באים לפנות אותם אבל מגיעים כל יום. כן אני אומר לך שזה מה שקורה".

16/03/2017