רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
גבי גזית

"ברקוביץ' הוא בועת אוויר חמה ומצחינה"

facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
4919

גבי גזית מצטרף לשדרני 103 הזועמים ומגן על כבודו של מאיר איינשטיין ז"ל

במסגרת הפינה 'הטוב, הרע והמכוער' מציג גבי גזית את האירועים שעשו ושהרסו לו את היום - האזינו


גבי גזית פתח את תוכניתו בביקורת על הכספים שמועברים להתנחלויות ובהמשך פנה לאייל ברקוביץ': "הוא נהנה עכשיו מכל רגע שאנחנו דנים בו ובונים לו אנדרטה של טמטום"

אני הולך להיות הכי בנאלי וצפוי. סליחה, אבל לא כל מי שבנאלי וצפוי הוא לא צודק. הרעים – ועדת הכספים של הכנסת אישרה אתמול שוב ושוב העברה נוספת של כספים להתנחלויות ושוב לא לפי הנהלים.

57 מיליון שקלים נופלים כגשמי ברכה, אל ראשי הקליינטים של ראש הממשלה נתניהו והשר בנט תחת התירוץ 'הסמוטריצ'י' החבוט שתמציתו: גם בהתנחלויות גרים יהודים שמשלמים מיסים וגם להם מגיע לקבל שירותים ובכלל הכסף מיועד להוצאות הביטחון החריגות. סמוטריץ' אפילו לא שם לב שהטיעון החלש הזה הוא כדור שנורה ברגלו. הרי זה העניין, בגלל הכיבוש יש התנחלויות בגלל ההתנחלויות יש הוצאות ביטחון חריגות. בגלל הכיבוש יש ים כסף למתנחלים ואין שקל למי שבאמת צריך אותו. כמו נכים, קשישים, חולים וילדים רעבים. ברגע הזה שובתים רעב נכים עם קצבאות של 2,300 שקלים. מה איתם סמוטריץ'? מה עם הביטחון שלהם? אותם אולי לא צריך למגן מלוחות פלדה אבל צריך לתת להם תרופות. תפסיקו לבלבל את המוח. בהתנחלויות אין ילדים רעבים, אין קשישים שמחטטים באשפה, אין אמהות חד הוריות שהידרדרו לזנות כי המדינה זנחה אותם. לכל אלה אין כסף אז די.

נשיא המדינה ריבלין דחה את בקשתו של אולמרט לחנינה, הוא הטוב של היום. לא שיש לי משהו נגד אולמרט או בעד ריבלין אבל אני בעד שיהיה סדר ונהלים, במדינת החלטורה שלנו. לשם מה עבדו במשך שנים מאות שוטרים ופרקליטים. לשם מה בוזבזו מיליונים על שופטים ואולמות בתי דין ונשרפו עשרות אלפי שעות עבודה. מה על זה כדי לזרוק את אולמרט לכלא? ממש לא. כל המשאבים האלה הושקעו כדי שסוף סוף נבין שאנחנו חיים במדינת חוק וסדר. במדינה שיש בה יש התנהלות מסודרת של שכר ועונש או ליתר דיוק שכר הולם ועונשים ראויים.

מה הרעיון לשלוח אדם לכלא על עבירות קשות אחרי שלוש ערכאות ואחר כך לפתוח שולחן פיצוחים וערק ואז להתחיל מו"מ, אם יסיים את עונשו או חלקו או שליש או שליש פחות שליש, עוד פעם שוק הכרמל גם בדברים שלגביהם צריך להיות מדע מדויק. עניין החנינה הוא חלטורה עלובה כי לפי השיטה הזו שאולמרט תרם למדינה ונפל מבירא, מי צריך בתי משפט?

שישבו עורכי דינו עם הנשיא ינהלו מו"מ ויחליטו. אולמרט הוא אדם מושחת מאד ובכל מקום אחר היה יושב לפחות שבע שנים אבל אצלנו השחיתות היא כבר ב – DNA. מה שהדאיג אותי שאם אולמרט היה מקבל חנינה זה היה מסר רע מאד על אי השוויון בפני החוק. תודה לך ריבלין על זה. אתה גם לא ממש צריך לתת לו הנחה נוספת של ביטול מעמד האסיר ברישיון. אולמרט אולי תרם למדינה אבל יש אסירים שהיו הורים נפלאים, שעיבדו אדמות הנגב בחום של 40 מעלות. להם לא מגיע איזושהי הנחה? הכלל צריך להיות כזה – לא משנה מה עשית בשביל המדינה וכמה נפלת. פשע הוא פשע וכולם משלמים אותו המחיר בלי מבצע.

המכוער –  לבטים קשים היו לי בעניין הכנסת הערס האפס ברקוביץ' למדור הזה. משום שגם מכוער הוא משהו, מישהו, ישות כלשהי שאפשר לראות אותה, להריח אותה, את הצחנה שלה במקרה הזה, לחוש אותה, להגדיר אותה. פה יש בעיה, לפנינו מכוער שאפילו זהות אין לו. סתם בועת אוויר חם ומצחין שלזמן קצר ידע לעשות כמה דברים ברגליים שלו. שאר הזמן היה עסוק במריבות, קללות, יריקות והפרחת טינופת. ברקוביץ' הוא לא יצור אנוש, הוא משל לשפיץ האחורי של הישראליות המכוערת של הפרחים. האולטימטיבי, הטיפש, המסית. ברקוביץ' לא ראוי לזמן שאני מקדיש לו. אני מקדיש רק כדי לנסות לשכנע את חברי, קופמן ואחרים שזה בזבוז זמן. ברקוביץ' נהנה עכשיו מכל רגע שאנחנו דנים בו ובונים לו אנדרטה של טמטום. גם אנכי חוויתי את מנעמיו של ברקוביץ', באחד מהתקפי הזעם הערסי שלו, כאן ב - FM103 בזמן שמישהו עשה טעות ונתן לו תכנית רדיו. אני אומר לכולכם, לקופמן ולאחרים בואו נסגור עניין ונניח לנאד הזה לקשקש. אנחנו נעשה מה שצריך כי אני יודע שהוא נהנה מהפסטיבל הזה ולמה לנו לגרום לו את העונג הזה.

עריכה: מיכל גור

28/03/2017