103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ניסים משעל

"אני מאמין לנתניהו שלא ידע על הליקויים"

ח"כ אלי כהן בתגובה לעדות רה"מ לשעבר בוועדת האסון במירון: "הוא לא צריך לקבל אחריות" • הוסיף: "בטוח שגוש נתניהו יקבל 61 מנדטים"


מסקר המנדטים שפורסם היום (ו') ב'מעריב' בשיתוף 'פאנלס פוליטיקס', עלה כי גוש נתניהו איבד את הרוב שהיה לו בסקרים הקודמים, וזכה ל־59 מנדטים, מה שמוביל שוב לחוסר הכרעה בין הגושים באשר לניסיון להקים ממשלה. כיצד יוכרע עתידה הפוליטי של המפלגה, זאת נוכח עדותו של נתניהו בוועדת האסון בהר מירון? חבר הכנסת אלי כהן (הליכוד) שוחח עם ניסים משעל והגיב לדברים.

בפתח השיחה, ציין משעל כי "הפריימריז מטריף אתכם", וח"כ כהן השיב: "אצלנו זה בחירות, דמוקרטיה, אין שליט אחד. אצלנו השבוע היה עמוס מכיוון שיש לנו עוד שבועיים בחירות מקדימות". עוד התייחס לסקר 'מעריב': "אנחנו רואים גם בסקר הזה שכל המפלגות בגוש הימין עוברות את אחוז החסימה בצורה משמעותית. המתנדנדות נמצאות בשמאל. כשאתה מסתכל בסקר יש דברים בעיניי הם לא סבירים, כשאתה מסתכל על המפלגות החרדיות שיורדות כל אחת במנדט ולא נראה לי שמספר החרדים ירד אלא נשאר דומה".

"אני נמצא בשטח, אני רואה את האנשים עד כמה אכפת להם לשמור על הזהות היהודית של המדינה, עד כמה הם נאנקים מיוקר המחיה, שמעתי שאמרת שאין הכרעה - לפי הסקר הזה יש ללפיד ממשלה עם המשותפת, אני לא חושב שזה יקרה. אם לנו יש 59 לצד השני יש 61", הדגיש, וסיפר: "אני הייתי אתמול במהלך סיורים בדרום וברחבי הארץ אז תסלח לי שלא עקבתי אחרי העדות. אני יכול להזמין אותך גם היום שאני בדרכי גם לצפון וגם אתמול הייתי בקריית מלאכי, לכן אני לא מכיר את הנושא".

"לישראל יש חוב גדול לנתניהו בכל הטיפול הבטחוני במהלך השנים האחרונות"

בהמשך, ביקש משעל לדון עם חבר הכנסת מטעם מפלגת הליכוד על עדותו של נתניהו בוועדת החקירה של אסון הר מירון, שם טען כי הוא אינו ידע על הסכנות הביטחותיות ולכן הוא אינו יכול לקבל אחריות על האירוע. "צריך לראות את הדברים בקונטקסט. אני רוצה לומר לך דבר אחד - אני הייתי יחד עם נתניהו כחבר הקבינט בטחוני מדיני, אני אומר לך שמדינת ישראל, יש לה חוב גדול לנתניהו בכל הטיפול הבטחוני במהלך השנים האחרונות", אמר ח"כ כהן.

עוד הוסיף, וטען כי "אם אתה שואל אותי האם אני מאמין התשובה היא כן, בהחלט. אתה לא מאמין, אתה לצורך העניין אובססיבי בנושא של נתניהו. תראה אחרי הראיונות שלך במהלך התקופה האחרונה, בלי נתניהו אין לך ראיונות. לא הייתי באף ראיון, האובססיביות הזו נגד הליכוד ונתניהו".

בתגובה לכך, הדגיש משעל כי השיטה לטעון כי מדובר באובססיביות על נתניהו. ח"כ כהן תקף: "אני יכול לומר לך שיש וועדת חקירה, היא תעשה, תבדוק, תראה את הנתונים. אני מכיר את נתניהו ואני מכיר את הפעולות שלו בדברים השונים ולכן, האם הוא לא ידע? אני מאמין לו. אני מסתכל על הנושאים הבוערים שנמצאים על סדר היום, אני רואה את הציבור הישראלי שנאנק עם גל עליות מחירים בלתי פוסק, יש עודף של 45 מיליארד ש"ח וכל יום יש עוד גזרות".

"אני יודע שקשה גם כשנתניהו באופוזיציה וגם וועדת חקירה, קשה להשתחרר, מה דעתך שניתן לוועדה לעשות את הבדיקה שלה? אני אומר לך שאני לא מכיר את הסוגייה לעומקה, לא מאזין לדיונים, אני מציע שבוא ניתן לוועדה לעשות ולאחר מכן נראה את הממצאים שלה. אבל זה שאתה רוצה לבוא ולשפוט ולהתעסק רק בנתניהו. אני מוכן שתעלה את כל ההקלטות מראיונות שלי איתך, כולן עוסקות באובססיביות בלתי נתפסת, כנראה שזה כרטיס הכניסה לקבל אצלכם תפקיד. במקום שנדבר על הנושאים הבאמת בוערים שנמצאים על סדר היום, ", זעם חבר הכנסת בסיום השיחה.

עריכה: שני רומנו

22/07/2022
הישארו מעודכנים

אלי כהן
אלי כהן  |  צילום: הדס פרוש/פלאש90