103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ניסים משעל

"לא סומכת על שקד - המנדטים יעופו ברוח"

ח"כ מירי רגב על שרת הפנים שעשויה להיות לשון המאזניים: "פעם אחר פעם לא עמדה במילתה" • הוסיפה: "לנתניהו אין שום אחריות ישירה לאסון במירון"


על פי סקר המנדטים של 'מעריב' שפורסם הבוקר (ו'), גוש תומכי נתניהו עומד על 59 מנדטים. עם זאת, מפלגת הרוח הציונית של איילת שקד ויועז הנדל עוברת את אחוז החסימה עם 4 מנדטים, ואם יחליטו לתמוך בנתניהו, יהיו לו רוב להרכבת ממשלה. חברת הכנסת מירי רגב (הליכוד) שוחחה על כך עם ניסים משעל ב־103fm.

תחילה, התייחסה לכך שמפלגת הרוח הציונית עוברת את אחוז החסימה, ולא התרגשה מכך, "אם ביום הנפקת החברה היא מגיעה ל־4 מנדטים, אז אנחנו מבינים שהמנדטים יעופו ברוח. במקרה הרע, היא תשרוף קולות. במקרה הרע מאוד, היא תעביר קולות לשמאל", והוסיפה: "אני חושבת שאיילת שקד לא עוברת את אחוז החסימה".

עוד אמרה: "אני לא סומכת עליה, כמו שלא סמכתי עליה בזה שהיא הייתה שותפה לבנט לממשלה הגרועה הזאת, המנותקת הזאת והמתרפסת הזאת, ממשלה שעבדה אצל עבאס. איך שלא תסתכל על זה, בכל קונסטלציה, גם עם החרדים, הם לא יצליחו להביא יותר מ־57 מנדטים".

או שנלך לעוד סיבוב ונתניהו יצטרך לפנות את מקומו.
"אפשר להעביר חוק מאוד פשוט, איזו חוצפה שמיליון וחצי איש בוחרים פעם אחר פעם בנתניהו, בוא נחליף את עם".

או את נתניהו?
"את נתניהו העם בוחר".

אם הייתם מזיזים את נתניהו וממנים מישהו אחר בראשות הליכוד, מזמן הייתה קואליציה.
"כשאני שומעת את זה, אני פשוט לא מאמינה לאותם אנשים שאומרים שהם בעד דמוקרטיה".

אבל דמוקרטיה זה מי שמשיג 61. הוא לא מצליח כבר הרבה זמן להשיג 61.
"דמוקרטיה זה למי שיש רוב ושיש לו את אמון הציבור".

אבל נתניהו לא מצליח כבר בפעם הרביעית.
"הפעם, אני אומרת לך שאנחנו יכולים להביא את ה-65-62 מנדטים. זה הכול תלוי בעבודת שטח ושהציבור יתעורר וייצא להצביע".

בהמשך, טענה רגב בקשר לשקד כי "והיה, והיא תהיה מוכנה להצטרף לממשלה ימנית בראשותו של נתניהו, ותהיה מוכנה לקבל את האג'נדות שלנו - אהלן וסהלן. אני לא אומרת לאף אחד לא, בשונה מאחרים שאומרים לא לביבי. אבל אתה שואל אותי, האם אני סומכת על איילת שקד? לא. אין אף איש ימין שמאמין בזהות היהודית, במדינת ישראל, באינטרסים הלאומיים שלנו שהיום יצביע לאיילת שקד".

"כל יום שעובר, רואים איזו תפירת תיקים הייתה פה"

בהמשך התייחסה למשפט נתניהו ולריאיון של סגן ראש מח"ש לשעבר משה סעדה, שטען כי בכירים לשעבר במערכת אכיפת החוק, ביניהם פרקליט המדינה לשעבר שי ניצן, המפכ"ל לשעבר רוני אלשיך והיועץ המשפטי לממשלה לשעבר אביחי מנדלבליט, טייחו חקירות, לטענתו, כדי לא לתת לנתניהו תירוץ לתקוף את מערכת המשפט.

"אני בטוחה שאנחנו נעשה רפורמות כי הגיע הזמן. מה שראינו עם סעדה, זה מזעזע, זו מאפיה בשירות החוק. כשאתה רואה שהיועמ"ש יחד עם המפכ"ל ופרקליט המדינה מחליטים לטייח דברים... תבין, זה קורה עם ביבי נתניהו, תפירת תיקים, עסקת צלאח א־דין, מה קורה עם האזרח הפשוט?"

את בעד לבטל את תיקי נתניהו?
"אני בעד שהתיקים ימשיכו עד הסוף, ושבסופו של דבר מי שיעמדו לדין יהיו עסקת צלאח א־דין, כי כל יום שעובר, רואים איזו תפירת תיקים הייתה פה וכל עד מדינה הופך להיות עד הגנה", אמרה והוסיפה: "אני לא בעד החוק הצרפתי. כל יום שעובר מחזק אותנו, כי מראה כמה שבמערכת המשפט אין צדק".

לגבי עדותו של נתניהו בוועדת החקירה לאסון מירון, שם הוא סירב לקחת אחריות על האסון, אמרה רגב: "אתה חושב שראש ממשלה צריך להתעסק עם כמה אנשים מגיעים לאן? ב־2016, אחת מהחלטות הממשלה הראשונות שהיו בראשותו של נתניהו, והוא קבע שהמשרד לביטחון הפנים אחראי על עניין מירון".

אבל הוא ראש ממשלה.
"הוא ראש הממשלה ועשה את הדבר הנכון. קבע את האחריות, ומרגע שנקבעה אחריות, המשרד הרלוונטי אחראי על אותו תחום".

מה יהיה אם הוועדה תשלח לו מכתב אזהרה?
"אני מאמינה שהוא לא יקבל מכתב אזהרה. אין לו שום אחריות ישירה לאסון מירון הקשה מאוד שקרה. הוא הסדיר את העניין ובסופו של יום, יש משרדים אחראים. הוועדה תסיים את תפקידה ונשמע מה המלצותיה כדי שמקרים כאלה לא יישנו".

עריכה: אמיתי דואק

29/07/2022
הישארו מעודכנים

מירי רגב
מירי רגב  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש 90