רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
בראייה אחרת
עם שלומית תמיר

מסע אל עצמי

קנאה עושים קמטים: המאזינה מרגישה חוסר נחת עם סביבתה. האם זה נובע בגלל שהיא מקנאה באחרים?


ממה נובעת הקנאה וכיצד זה יכול להשפיע עלינו? מאזינה סיפרה לשלומית תמיר על חוסר השקט התמידי שהיא חווה ; שלומית הציעה לה להתרכז בעצמה ולזמן אליה אנשים שיעזרו לה בדרך. וכל השאר? לא חשוב.

מאזינה עלתה לשידור בתכניתה של שלומית תמיר ב־103fm וסיפרה: "אני מוצאת את עצמי בקשרים אנרגטיים עם אנשים - ובעיקר חברות שלי, שיוצרים אצלי מהומה פנימית גדולה מאוד ומעלים אצלי רגשות חזקים. זה מאוד לא פשוט. כיצד עלי להתיר את הסבך?"

תחילה ביקשה תמיר לחדד כי לאנשים שגורמים למאזינה לחוש אי נוחות, אין חשיבות רבה מידי: "הן דמויות, כך שאין להן חשיבות. דרך הדמויות את יכולה להבין אילו פעולות מסתתרות מאחורי הדמויות. אני יכולה לגלות לך שמאחורי הדמויות שאת מזמנת בחייך, תמיד מסתתר קוד של השוואתיות, קנאה ותחרות. אלו דמויות שרוצות לקנות את המהות שלך.

"בעבר או בשרשרת הדורית כנראה שהיה סיפור במשפחה שלך של אובדן וחיפוש", המשיכה תמיר, "נסי לראות אם את מרגישה פציעות אנרגטיות ודרכן תוכלי לתקן את הרגשתך".

בשלב הזה סיפרה המאזינה כי במשפחתה היה סיפור על אובדן של שפיות, ועל כך אמרה שלומית: "הדמויות מאבדות את השפיות שלהן מתוך קנאה, והן באות אלייך כדי להראות לך מאיפה הגעת. לפי התפיסה, השד של האדם הוא באמת האדם עצמו, ודרך הדמויות את חוקרת את מה שאת רוצה לתקן".  

אם כן, כיצד המאזינה יכולה לנסות ולשפר את מצבה? שלומית הציעה שתתרכז - קודם כל, בעצמה: "אל תסתכלי ותקנאי באחרים. לפי הכתב של 'בראייה אחרת', הקנאה רוצה לקנות את המהות של האדם האחר. אנשים שמקנאים מאבדים את השפיות עד כדי טירוף, וחשוב שנסלק אותם. את חייבת להתרכז במי שאת ובעבודה שאת צריכה לעשות כאן.

"אל תתעסקי בהשוואות", המשיכה תמיר, "מי שרוצה להיות דומה לאחרים לפעמים מאבד את השפיות, וכשהוא מאבד את עצמו הוא לא מוצא שום דבר שגורם לו להתרכז. אין לו כוחות ריפוי שמרפאים אותו - וזה בעצם העניין. את צריכה להתרכז בכוחות הריפוי שלך, במי שאת ובמה שעושה לך טוב, וכך יגיעו אנשים שיעזרו לך לבנות אותך. כל השאר לא חשוב".

  

עריכה: מיכל דאבי

18/06/2018
הישארו מעודכנים

שלומית תמיר
שלומית תמיר  |  צילום: 103fm