רז שכניק

"לא יכולתי ללכת ברחוב"

אילנה אביטל חזרה לזיכרונות המוצלחים מאלבומה הראשון 'לאהוב אותך' • וגם: איך החוויות מ'הישרדות' קשורות למשבר הקורונה?


אילנה אביטל הגיעה להתארח באולפן של רז שכניק, וכחלק מפרויקט 'אלבומי המופת' חזרו השניים לאלבום המיתולוגי של אביטל 'לאהוב אותך', שיצא בשנת 1978 וללהיטים נוספים שהיו לה במהלך השנים.

בתחילת השיחה, סיפרה אביטל על הפריצה הגדולה שהפכה אותה לכוכבת עם השיר 'אותך' בפסטיבל הזמר והפזמון ב־1977, כשהייתה בת 16.5 בלבד. "אפילו לא התרגשתי, עליתי לבמה ופשוט שרתי את 'אותך'. הייתי בטוחה שאני אזכה במקום הראשון, ומשום מה זכיתי במקום השלישי. למחרת כשחזרתי לתיכון, לא יכולתי ללכת ברחוב. הביאו לי מתנות על ימין ועל שמאל. הביאו לי כלב גדול שקראתי לו 'אותך'", סיפרה. 

לגבי ההתמודדות עם הפרסום הגדול, סיפרה אביטל כי התקופה אז הייתה שונה: "לא היה יוטיוב ופייסבוק ואינסטגרם. אי אפשר היה לגשת אליי או לדבר איתי בטלפון, לא היו פלאפונים, לא היה כלום. וזאת הייתה החשיפה הראשונית שלי, זה לא כמו היום עם המעריצים וההיסטריה".     

בתוך כל הלהיטים הרבים, היו לאביטל גם שני שירי ילדים מוצלחים אותם היא הלחינה - 'אבא, אימא וארץ ישראל' שכתב יורם טהרלב, ו'בוא אל החגיגה' שכתבה חמוטל בן זאב: "כל גני הילדים לומדים את השירים האלה, ובעצם שני השירים האלה, שאני הלחנתי, הפכו לנכסי צאן ברזל אצל הילדים. בשבילי זאת גאווה ענקית ממש". 

אביטל שגם השתתפה בתוכנית 'הישרדות VIP' שיתפה בתחושות שלה מהחוויה: "26 יום, ראיתי ים מהבוקר עד הלילה, מבודדת מכל העולם. אני כן משווה את הישרדות לקורונה, מבחינת הפן החיובי של זה. לקורונה עדיין אין סוף, אני ידעתי שלהישרדות יש סוף. ידעתי שאני הולכת לסבול ולהיכנס למקום מאוד בעייתי מבחינת הנפש, אבל ידעתי שיש לזה סוף. פה אתה לא יודע מה האופק, וזאת הבעיה". 

בהמשך סיפרה על שיתוף הפעולה העכשווי שלה עם הזמר הצעיר זיו בן שמחון. "אנחנו עושים מופעים אינטימיים וכבר יש לנו 'סולד אאוט' בכל המופעים, וחידשנו את 'לשיר איתך' של בועז שרעבי ושושנה דמארי", סיפרה, והוסיפה לגבי אותו שיר כי "הוא מאוד מרגש בעיניי, לא חידשו אותו אף פעם. ואמרתי, 'בוא נלך על זה'".  

פרויקט 'אלבומי המופת' מפגיש בכל שבוע את העיתונאי רז שכניק עם גדולי המוזיקאים בישראל. יחד הם יוצאים למסע אל האלבומים שהיו סימני דרך בקריירה שלהם - ובפסקול הישראלי. 

לרשימת התוכניות המלאות בפרויקט לחצו כאן.

14/01/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


'לאהוב אותך'. אילנה אביטל
'לאהוב אותך'. אילנה אביטל  |  עטיפת האלבום מ־1978
Paris