רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
שבת עברית

לב סדוק: 'שבת עברית' שכולה מאיר בנאי

במלאות שנתיים ללכתו של מאיר בנאי, יוצר שנגע בלב של כולנו, 'שבת עברית' בפודקאסט מיוחד עם מיטב שיריו • ערך: יואב חנני


מאיר בנאי ז"ל, אחד היוצרים והמוזיקאים האהובים שצמחו בישראל, אינו עימנו כבר שנתיים. בנאי נפטר בגיל 56 ממחלה קשה, והותיר אחריו רפרטואר עשיר ומגוון, וקריירה שנמשכה כמעט עד ימיו האחרונים. קשה לסכם את כל העשייה הזו לכדי שעתיים, ועדיין - הנה המחווה הצנועה של 'שבת עברית' בפודקאסט מיוחד, בלעדי לאתר וליישומון 103fm, עמוס בשיריו הטובים ומוצף בקולו המיוחד. 

את הפודקאסט ערך יואב חנני, והוא כולל להיטים רבים של בנאי מלהקת חופים, דרך קריירת הסולו העשירה שלו, וגם ביצועים שלו לקלאסיקות עבריות. הוא נפתח בשירים 'אהבה קצרה', 'תגידי אש תגידי מים' ו'שירו של שפשף', ואחריהם 'פגישה על החוף' שביצע כשלקח חלק בהרכב המוזיקלי חופים.

בהמשך הרשימה, הלהיטים 'גשם', 'רואים רחוק רואים שקוף', 'אצלך בעולם', 'אגדת דשא', 'נגמרות לי המילים', 'וביניהם', 'כמה אהבה', 'כשהיום עולה', 'יש לה אף כל כך ארוך', 'חלומות אחרים' ו'עכשיו את מרוצה'.

עוד בפודקאסט: השירים 'בלילות הקיץ החמים' ו'כשאור דולק בחלונך' שביצע יחד עם גידי גוב, וגם: 'הלילה של אתי', 'אל תלכי מכאן', 'דומינו', 'מנגינת הנדודים', 'בשדות בית לחם', 'שיר הצב', 'בשם האהבה', 'לב סדוק', 'לך אלי', 'והאור בחוץ', 'שער הרחמים' - וגם 'שירים עד כאן', שוב כחלק מלהקת חופים.

במלאות שנתיים לפטירתו של מאיר בנאי ערך רז שכניק תוכנית מיוחדת, ובה, לצד השירים, שוחח עם אורנה, יובל ואהוד בנאי. כאן תוכלו להאזין לתוכנית המיוחדת. בנו של מאיר, נועם בנאי, שחרר ממש השבוע סינגל לרדיו ושוחח על כך עם איריס קול.

לכל הכתבות, הריאיונות והתוכניות על מאיר בנאי מהארכיון של 103fm - לחצו כאן.


'שבת עברית' ב־103fm נוסדה לפני יותר מ־20 שנה, והיא כיום רצועת המוסיקה העברית המובילה בארץ. היא מפגישה את הקלאסיקות הגדולות של המוסיקה העברית עם פנינים מוסיקליות נשכחות עוד מהעשורים הראשונים לקום המדינה.

'שבת עברית' ב־103fm מכבדת ומוקירה את הקלאסיקה הישראלית להנאת המאזינים, ועושה הכל על מנת לשמר את שורשי המוסיקה העברית ולחלוק כבוד לדורות המייסדים שלה.

האזינו ל'שבת עברית' אצלנו באתר. איפה ומתי שרק תרצו. בלי דיבורים, ללא פרסומות - ועם כל הכבוד למוסיקה עצמה.

לעוד תוכניות של 'שבת עברית' לחצו כאן.

10/01/2019
הישארו מעודכנים

מאיר בנאי ז"ל
מאיר בנאי ז"ל  |  צילום יח"צ: נוריאל טריגובוף