רז שכניק

"מאיר היה הגיבור שלי"

שנתיים לפטירתו של מאיר בנאי: יובל, אורנה ואהוד בנאי על האח ובן הדוד שהותיר אחריו מורשת מוזיקלית • רז שכניק נזכר איתם באלבום המופת 'וביניהם'


לפני שנתיים הלך לעולמו המוזיקאי והיוצר מאיר בנאי אחרי מאבק במחלת הסרטן. בן 56 היה במותו. רז שכניק הקדיש את תוכניתו השבועית כאן ב־103fm לאלבומו 'וביניהם' משנת 1992, שכלל בתוכו, לצד שיר הנושא, את הלהיטים 'אהבה קצרה' ו'שער הרחמים'.

בין שיר לשיר שוחח שכניק עם אחותו, הקומיקאית והשחקנית אורנה בנאי, שהתקשתה לעצור את הדמעות: "קשה לי לשמוע את מאיר. למעשה, מאז שהוא מת אני נמנעת מזה. מבחינתי הוא לא זמר - הוא מאיר, אח שלי". לדבריה, מאיר ידע לנצל היטב את המיקרופון למוזיקה, ופחות לשימושים אחרים. "כשהוא היה מתראיין זה היה אסון", הודתה. 

עוד שוחח שכניק עם יובל בנאי, סולן להקת 'משינה' ובן דודו של מאיר, שהיה לו כאח. "הפרש הגיל בינינו הוא רק של שנה, כך שגדלנו יחד והיינו קרובים כמו אחים", סיפר, "שנינו מאוד אהבנו הרפתקאות ומאיר היה הגיבור שלי. תמיד הלכתי אחריו". 

גם אהוד בנאי, זמר ומוזיקאי ובן דודו של מאיר, נזכר בילדות של השניים ובאהבתם המשותפת למוזיקה: "תמיד כשנפגשנו, מאיר, אני ויובל היינו תופסים פינה ומספרים אחד לשני על תגליות מוזיקליות. כשהשתחרר מהצבא גרנו יחד בחדר קטן בגבעתיים. עדיין יש לי הקלטות שלנו מהזמן ההוא".

במלאות שנתיים לפטירתו של מאיר בנאי ערך יואב חנני שעתיים מיוחדות של 'שבת עברית' עם השירים האהובים של בנאי מכל הזמנים. כאן תוכלו להאזין לפודקאסט המיוחד. בנו של מאיר, נועם בנאי, שחרר ממש השבוע סינגל לרדיו ושוחח על כך עם איריס קול.

לכל הכתבות, הריאיונות והתוכניות על מאיר בנאי מהארכיון של 103fm - לחצו כאן.


פרויקט 'אלבומי המופת' מפגיש בכל שבוע את העיתונאי רז שכניק עם גדולי המוזיקאים בישראל. יחד הם יוצאים למסע אל האלבומים שהיו סימני דרך בקריירה שלהם - ובפסקול הישראלי. 

לרשימת התוכניות המלאות בפרויקט לחצו כאן.

09/01/2019

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


וביניהם. מאיר בנאי ז"ל
וביניהם. מאיר בנאי ז"ל  |  מתוך עטיפת האלבום מ־1992
Paris