רז שכניק

כשילד פלא פגש את ברבאבא

יש לנו סיבה למסיבה: רז שכניק, ילד פלא בדימוס, חזר לשוחח עם הכישרונות הגדולים של פסטיבלי שירי הילדים, והביא איתו כמה הפתעות • החלק השני


אומרים שהיה פה שמח: החלק השני של התוכנית המוקדשת כולה לשירי הילדים מביא איתו עוד זמרים, עוד סיפורים, ובעיקר עוד רגעים קסומים בעלי ניחוח נוסטלגי. אז מה עושה מומי לוי היום, לאן נעלמה שירי גליקסמן, ולמי משחקניות ארצנו יש אחות בכורה שהשתתפה באחד מפסטיבלי שירי הילדים הגדולים? 

שירי גליקסמן הייתה רק בת 3.5 כשעלתה על הבמה ושרה עם ציפי שביט את להיט הילדים האלמותי 'ברבאבא'. "אני זוכרת כיף גדול, שוקולדים מאחורי הקלעים, ובעיקר לעלות על הבמה ולשיר שוב ושוב ושוב. אני אפילו לא זוכרת כמה פעמים הופענו ביום. השיר הזה הפך להיות זכיר כל כך בעיקר בגלל הלחן אותו קל לזכור. השילוב בין המוזיקה והדמות היו מדהימים".  

גם מומי לוי, שדרן ומפיק מוזיקלי סיפר שהוא אסיר תודה לעולמי לאמא שלו על שזרמה עם השגעון שלו, ועזרה לו להגשים חלום כשהוא רק בן 8.5 ולהמשיך את המסורת המשפחתית שלו בתור האחיין של גלי עטרי. אם תנסו לחשוב על עוד שירים אלמותיים תזכרו גם ב'גלי' של נועם קניאל. גם שכניק נזכר, ועל כן עלה קניאל לשידור לאחר שנים ארוכות של מגורים בפריז, "אבא שלי היה מורה למוזיקה, ולשמוע את כל הזמרים עוברים בבית נכנס לי לדם. יום אחד התחלתי לשיר, ושלחו אותי לאודישנים לפסטיבל". סיפר בערגה, "זו הייתה תקופה מדהימה, כל רגע היה לי כיף. מה שקרה זה שהמפיק חיים סבן  קפץ על ההורים שלי מיד אחרי הפסטיבל וביקש להחתים אותי על חוזה הקלטות, אבל ההורים שלי לא רצו. חצי שנה התחננתי אליהם, והסברתי שאני רוצה לשיר ואז זה קרה. חיים סבן עד היום מאוד מאוד קרוב אליי". בהמשך סיפר קניאל על הקריירה שפיתח בצרפת, ועל היכרותו עם הזמר מייק ברנט, "ההורים שלי גרמו לכך שההצלחה לא תעלה לי לראש". 

בהמשך שוחח שכניק גם עם מיכל בוימולד,שביצעה שירי בפסטיבל יחד איתו, וסיפרה, "אני זוכרת את זה כחוויה מאוד טובה, החזיקו ממני בשכונה אחר כך בגלל שהשתתפתי בפסטיגל. הייתי רק בת 4.5 ולא המשכתי בתחום כי חיידק הבמה לא באמת היה בי. שנים אחר כך הבנו שחיית הבמה של המשפחה היא דווקא אחותי הקטנה אפרת בוימולד שהפכה לשחקנית מוכרת". 

תודה מיוחדת לברק סימן טוב שסייע באיסוף החומרים לתוכנית. 

פרויקט 'אלבומי המופת' מפגיש בכל שבוע את העיתונאי רז שכניק עם גדולי המוזיקאים בישראל. יחד הם יוצאים למסע אל האלבומים שהיו סימני דרך בקריירה שלהם - ובפסקול הישראלי.

לרשימת התוכניות המלאות בפרויקט לחצו כאן.

22/12/2019

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


פסטיבל שירי הילדים
פסטיבל שירי הילדים  |  צילום מתוך עטיפה האלבום
Paris