רז שכניק

אשת הרוק

הידעתם מהו מקור שירה של ריקי גל, 'יש לי חולשה לרקדנים'? • התשובה תפתיע אתכם • ריקי גל ורז שכניק צללו יחדיו אל אלבומה 'חפש בי' (1993)


ריקי גל, מגדולות הזמרות הישראליות, החלה לסלול את דרכה להיכל התהילה של הזמר העברי אי שם בשלהי 1968, בעת שהצטרפה ללהקת חיל הים לצד עוד שם מוכר למדי - הזמר שלמה ארצי. השניים שרו כצמד שנקרא 'צמד סיני', ובהמשך חברו אליהם גם דב גליקמן ורבקה זהר. לאחר זמן לא רב הוציאה גל את שירה הראשון, 'מפרש בודד' שנכתב עבורה על ידי עמוס אטינגר והולחן על ידי משה וילנסקי. 

מאז השאר היסטוריה; עשרות להיטים, פרויקטים מוזיקליים ופסיטיבלי זמר, וגל הפכה לפסקול חייהם של ישראלים רבים. גל לא זנחה גם את עולם התיאטרון, ולקחה חלק באינספור הצגות. בשנת 2000 הקימה גל את כיתת האמן בבית הספר 'רימון', וחינכה את דור העתיד של זמרי ישראל. בבית הספר לימדה כשש שנים, ובין תלמידיה הידועים נמנו מירי מסיקה, קרן פלס ודין דין אביב. 

ריקי גל התארחה בתוכניתו של רז שכניק, ויחד חזרו השניים אל נבכי אלבומה 'חפש בי', שהוציאה בשנת 1993, על רקע התהפוכות הרבות שאירעו במדינה באותה שנה. על השיר 'יש לי חולשה לרקדנים' שיצא במסגרת האלבום, סיפרה גל באופן מפתיע במיוחד: "היה לי רומן עם אחד הרקדנים במחזה שעבדתי עליו, וכך נכתב השיר". 

פרויקט 'אלבומי המופת' מפגיש בכל שבוע את העיתונאי רז שכניק עם גדולי המוזיקאים בישראל. יחד הם יוצאים למסע אל האלבומים שהיו סימני דרך בקריירה שלהם - ובפסקול הישראלי. 

לרשימת התוכניות המלאות בפרויקט לחצו כאן.

עריכה: מיכל קדוש 

07/01/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


'חפש בי'. ריקי גל
'חפש בי'. ריקי גל  |  מתוך עטיפת האלבום מ־1993
Paris