מאזין בדמעות: "אני ישראלי אבל ספרדי בדם!" נתן: "אבל למה אתה בוכה?!"

המאזין המרוגש לא מצליח להתמודד עם דבריו של נתן ומאבד שליטה בשידור - אל תחמיצו!ליאת בלכטובסקי מלכא

כל חובב רדיו ולמעשה כל מי שהיה חשוף אי פעם לתקשורת הישראלית יעיד שהמאזינים של נתן זהבי ידועים בלהיטות שלהם ובהתלהבות שבה הם מדברים על נושאים שקרובים לליבם ומפריעים להם. לא פעם ולא פעמיים עלה מאזין שנלחם על עקרונותיו, קילל, צעק, צרח ולא הרפה, אך מאזין כמו זה שעלה היום לשידור, כזה עוד לא היה.

המאזין שכבר מבעוד מועד הכין רשימת נושאים עליהם ידבר, פתח את דבריו והקדים: "אני רוצה לדבר על שלוש נושאים". נתן תיקן אותו: "התכוונת לשלושה נושאים, תפתח בשלישי". המאזין קצת איבד את הביטחון אבל המשיך: "הנושא הראשון הוא ההבדל בין גרפיטי לרצח, אי אפשר להשוות בין רצח של משפחה שלמה לריסוס הכתובת 'מוות לערבים'". זהבי הסכים ונושא מספר אחת צלח.

המאזין החל לדבר על הנושא השני שישב לו על הלב, וכנראה שממש הפריע לו: "גזענות" בתכנית הטלוויזיה '1 נגד 100': "אתה צופה בתכנית '1 נגד 100'? אם היית צופה בתכנית היית מבין שזה בלתי אפשר לזכות במיליון, והיית גם מגלה שהם גזענים בתכנית. בספיישל של ילדים שעשו שם הייתה להם שאלה, איזה דג שוחה בים התיכון, ובין התשובות היה שם גפילטע פיש, כמובן  שכל הילדים הספרדים נפלו בשאלה הזאת".

זהבי, שהיה בשוק מהסוגיה שהעלה המאזין, תקף: "אני לא יודע מה זה ילדים ספרדים. אני לא עושה את ההפרדה בין ילד ספרדי לילד לא ספרדי. מה זה בכלל ילד ספרדי?!" המאזין השיב: "ילד של יהדות ספרד, ילדים שבאו מספרד, אני אחד מהם וזה פגע בי". זהבי המשיך לחקור לגבי מוצאו המדויק של המאזין שהתעקש שהוא נולד בישראל אבל הוא בכל זאת ספרדי בדמו וברוחו. השדרן העצבני התרתח: אתה ישראלי, מה אתה מבלבל את המוח?! אתה נולדת בישראל למה אתה לא ישראלי?!

איפה הוריך נולדו?" שאל זהבי, "בישראל", ענה המאזין ברעד,  "ואיפה סבך נולד?!" חקר נתן בכעס. באותו רגע נשבר המאזין ופרץ בבכי היסטרי: אני לא זוכר זהבי, תקשיב לי שנייה, אתה לא יודע בכלל היסטוריה!"  זהבי לא הרפה: "אתה לא יודע איפה סבא שלך נולד ואני לא יודע היסטוריה?!

המאזין השתולל: "אני ספרדי בדם! הילדים הספרדים נפלו בגלל הגפילטע פיש, זה גם בגללך אתה פולני לא? די אתה מצמצם אותי!"


השיחה לא הסתיימה כאן ובאורח פלא הצליח המאזין להתעשת ולהרגיע את עצמו ועבר לנושא השלישי והאחרון: כדורגל ישראלי.

"איזה כדורגל יש בארץ?! אני אוהב את מנצ'סטר יונייטד", ענה נתן אך גם הפעם גרם למאזין להתייפח בהיסטריה: "טפו על אנגליה! טפו על מנ'צסטר יונייטד! אני מדבר על כדורגל ישראלי!"

בשלב הזה זהבי ההמום, שבסך הכל ניסה לנהל שיחה נעימה כהרגלו, כבר שלח  את המאזין לנגב את הדמעות ולהירגע "לך תיקח כדור הרגעה ואחר כך נדבר". המאזין שמשום מה ציפה לליטוף מזהבי התעצבן ודרש ממנו: " תחזיר לי את המפיק הוא לא אמר שיהיו ניבולי פה!"

אין ספק שהמאזין שעלה היום לשידור הוא המאזין הרגיש ביותר שעימו נאלץ להתמודד נתן זהבי, אין ספק גם כי השיחה ההזויה הזו תירשם בדפי ההיסטוריה של התכנית.

30/06/2013

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


Paris