רז שכניק

זוכרים את צביקה פיק

המוזיקאי שהלך לעולמו לפני כחודשיים היה אמור לחגוג השבוע את יום הולדתו ה־73 • לפני שש שנים, רז שכניק ישב איתו לשיחה מרגשת על אלבומו 'מוזיקה'


המוזיקאי צביקה פיק הלך לעולמו לפני כחודשיים, והשאיר אחריו מורשת מוזיקלית יוצאת דופן. לפני שש שנים, רז שכניק ישב איתו לשיחה על אלבומו 'מוזיקה' שיצא ב־1978, ובין היתר ניתן לשמוע בו את הלהיטים 'מרי לו' ו'אהבה בסוף הקיץ'. אנחנו חוזרים לאותה שיחה מרגשת בין שכניק לפיק. 

בתחילת השיחה, סיפר פיק על הקשיים בראשית הקריירה. "לא הבנתי איך הפער כל כך גדול בין מה שאני רואה בהופעות שבאים כל כך הרבה אנשים, וזה לא בא לידי ביטוי באותה המידה בתקשורת", אמר. 

לדבריו, "לא הייתה באותה תקופה התייחסות לשירים שכתבתי ויצרתי ושרתי גם לעצמי וגם לאחרים. אנשים לא הבינו את מה שהם מבינים היום. לא חשבו שזה יישאר כל כך הרבה שנים עד היום. מי היה מאמין ש'מעלה מעלה' יחזיק היום אולמות מפוצצים, גם בהופעות שלי, גם ב'מרי לו' שזו גאוות חיי".

במהלך השיחה, הוא הסביר גם על שירו 'מת אב ומת אלול', "שלחו לי בזמנו מרשת ג' את המילים להלחנה. לא לוקח לי הרבה זמן להלחין שירים, יש לי הרבה רעיונות עם הרבה מחשבות, חושב מנגינות, וכשיש צורך אז אני מנסה את עם המילים". פיק גם הודה כי הצלחת השיר הפתיעה אותו. "אתה לא חושב ששיר יצליח לאורך כל כך הרבה זמן. גם נתן יונתן שכתב את המילים אמר שזה איזה חיבור שקורה פעם בחיים", סיפר. 

אחד מהלהיטים הזכורים מאותו אלבום הוא 'לא אני הוא האיש'. "מה אני יכול להגיד? אנחנו מדברים על השירים כשירים. בשבילי זה כמו אוורסט, כל שיר כזה. אני רואה מה קרה מאז שזה נכתב. בזמן שאתה מאזין לזה, אני רואה בדמיון את הקהל ומה נהיה מזה. אני אדם שמח שכתבתי את כל אלה וזה מה שנהיה מהם", הסביר פיק.

07/10/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


זוכרים את צביקה פיק ז"ל
זוכרים את צביקה פיק ז"ל  |  צילום ארכיון: משה שי/פלאש90
Paris