רז שכניק

לילות לבנים

אביב גפן ורז שכניק חגגו שני עשורים לאלבום מ־1999 • הוא סיפר: "האלבום הזה יצא בעקבות הגירושים שלי מאילנה"


רז שכניק אירח באולפן את הקול של שנות ה־90 הזמר והיוצר אביב גפן, ששב להיזכר באלבומו השביעי 'לילות לבנים', שיצא לאור בשנת 1999. בין הלהיטים באלבום אפשר למצוא את 'רומיאו ויוליה' האלמותי, 'השיר שלנו', שכבש את תחנות הרדיו, והלהיט 'מקסיקו'.

גפן העניק לקהל המאזינים הצצה לסיפורים שמאחורי השירים הגדולים שכתב רגעים אחרי גירושיו מאשתו אילנה ברקוביץ'. לדבריו, היה לו מאוד קשה להתמודד עם הפרידה המתוקשרת. "הייתי תלותי מאוד, לא הצלחתי לקבל פרסים בלעדיה", הודה. בהמשך סיפר שהרגיש באותם ימים כמו עלה נידף ברוח. "אני זוכר את התקופה הזו. הייתי נוסע למקומות, שומע מוזיקה, פתאום מגיע לראש פינה. הייתי נורא משוחרר אחרי הרבה זמן שלא זזתי. האלבום מדבר על מסעות, אבל גם על הרבה לבד. זה אלבום כנה ופתוח, זה אלבום של עיבוד. היה לי איכפת מאוד שהוא יצליח. מקסיקו ולילות לבנים הם רדיופונים נורא. עברתי עם הדיסק הזה המון".

בהמשך סיפר מה עומד מאחורי כתיבת הלהיט הגדול 'מקסיקו', ואמר: " היה לי רגע עם עצמי שהייתי מת לנסוע מכאן, ומקסיקו נראה לי כמו מקום נורא רחוק. השיר נכתב על חוף הים למרגלות עין הוד ועל הים הזה, האופק הרחוק, דמיינתי איך זה יהיה לטוס מכאן. זה שיר בריחה שאני מאוד אוהב אותו".

רומיאו ויוליה נכתב על החתונה שלו עם ברקוביץ': "סבלתי נורא, הכל היה נורא גדול. היו 1,200 איש זה היה ערב בלתי אפשרי. זה היה סיוט. הכי רחוק מלחגוג אהבה כלשהי. אילנה כמוני עברה את הדבר הזה, כולם חגגו וכל התקשורת והצלמים ועשו לנו סיבוב וכל הח"כים באו לעשות סיבוב, ופשוט סבלתי".

פרויקט 'אלבומי המופת' מפגיש בכל שבוע את העיתונאי רז שכניק עם גדולי המוזיקאים בישראל. יחד הם יוצאים למסע אל האלבומים שהיו סימני דרך בקריירה שלהם - ובפסקול הישראלי. 

לרשימת התוכניות המלאות בפרויקט לחצו כאן.

03/10/2018

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אביב גפן; ברקע: מתוך עטיפת האלבום 'לילות לבנים' מ־1999
אביב גפן; ברקע: מתוך עטיפת האלבום 'לילות לבנים' מ־1999  |  צילום: יח"צ
Paris