רז שכניק

בא מן השתיקה - והפך לכוכב

קובי אפללו פגש את רז שכניק ושב עימו לאלבום הבכורה משנת 2007


שנת 2007, השנה שבה הוגש כתב אישום על אונס נגד נשיא המדינה משה קצב, השנה שבה הרמטכ"ל דן חלוץ לקח אחריות והתפטר מתפקידו עקב כישלון מלחמת לבנון השנייה ובין כל זה מדינת ישראל הצליחה להשמיד את הכור הסורי. באותה שנה הופיע זמר אלמוני בשם קובי אפללו וכבש את הרדיו בלהיטים שמאז ועד היום נצרבו בפס הקול הישראלי.

אולי לא ידעתם, אבל האלבום 'בא מן השתיקה' - אותו אלבום שכלל את הלהיטים 'ים הרחמים', 'מה שהלב שלי בחר' וגם את שיר הנושא את שם האלבום, הוא לא אלבומו הראשון של קובי אפללו, אלא השלישי. את השניים הראשונים הוציא אפללו עם הרכב מוזיקאים שיצר באילת. "היינו מתגנבים למקלטים של העירייה ועובדים על חומרים לאלבום", סיפר.

"במקביל עבדתי על אלבום משלי שנגנז. היו בו עשרה שירים, אבל המפיקים המוזיקלים ביקשו שאוסיף רצועת בונוס. לבסוף אותו אלבום לא יצא אבל רצועת הבונוס - כן". שהיא, אם תהיתם, השיר 'בא מן השתיקה'. 

את הפזמון של השיר כתב אפללו עוד כשהיה בן 14 והכין שיעורי בית לשיעור ספרות, אבל את הבתים השלים רק שנים מאוחר יותר, בשעת לילה מאוחרת. "פעם חלמתי שראיתי עץ זית בתוך מדשאה גדולה, ובמדשאה ראיתי פרח שהפך לאישה. התעוררתי כתבתי את המילים וחזרתי לישון".

פרויקט 'אלבומי המופת' מפגיש בכל שבוע את העיתונאי רז שכניק עם גדולי המוזיקאים בישראל. יחד הם יוצאים למסע אל האלבומים שהיו סימני דרך בקריירה שלהם - ובפסקול הישראלי. 

לרשימת התוכניות המלאות בפרויקט לחצו כאן.

19/12/2018

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


בא מן השתיקה. קובי אפללו
בא מן השתיקה. קובי אפללו  |  מתוך עטיפת האלבום מ־2007
Paris