רז שכניק

17 שנים, ועדיין בתנועה

דנה ברגר הייתה בהיריון כשהוציאה את אלבומה הרביעי 'תוך כדי תנועה' • לאולפנו של רז שכניק הגיעה עם האלבום שיצא - ועם בתה, שכבר חגגה 16


שנת 2003, השנה שבה אריאל שרון סחף את מפלגת הליכוד לניצחון בבחירות, בעולם נלכד סדאם חוסיין ואילו בישראל המדינה התעטפה באבל עקב מותו של האסטרונאוט הישראלי הראשון בחלל אילן רמון ז"ל, ועקב הפיגועים הקשים שקרו כאן חדשות לבקרים; מתוך כל זה, הזמרת דנה ברגר הוציאה את אלבומה הרביעי 'תוך כדי תנועה' והוכיחה לכולם שמדובר ברוקרית קשוחה ובועטת. 

דנה ברגר הציגה סגירת מעגל מהי כאשר הגיעה עם בתה ליה בת ה־16, איתה הייתה בהריון בזמן שבו הקליטה את האלבום 'תוך כדי תנועה'. "בעטיפת האלבום אני בחודש השישי", סיפרה ברגר. "ההיריון בהחלט זלג לתוך היצירה כי כל מה שעניין אותי בהקלטות זה מה אני אוכל ומתי אלך לישון". 

"לא ייאמן שעברו 17 שנה מאז שהקלטתי את האלבום הזה", הודתה ברגר, והאמת היא שגם אנחנו מסרבים להאמין.

הידעתם? לברי סחרוף היה חלק לא מבוטל בשידוך בין ברגר לבעלה. ברגר סיפרה כי את הלהיט '5 בבוקר' היא כתבה בדמעות על עדי שרון, שהיה אז התאורן בהופעות שלה - ומאז הפך לבעלה. "הייתי בת 30 כשהכרנו. צעירה אבל למודת קרבות שחוותה פרידות ולבבות שבורים, ובכל זאת התאהבתי בו", הודתה, "הוא היה מופרע רציני". 

פרויקט 'אלבומי המופת' מפגיש בכל שבוע את העיתונאי רז שכניק עם גדולי המוזיקאים בישראל. יחד הם יוצאים למסע אל האלבומים שהיו סימני דרך בקריירה שלהם - ובפסקול הישראלי. 

לרשימת התוכניות המלאות בפרויקט לחצו כאן.

27/12/2018

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


תוך כדי תנועה. דנה ברגר
תוך כדי תנועה. דנה ברגר  |  מתוך עטיפת האלבום מ־2003
Paris