מדברת

תהיתם פעם איך כותבים אלבום שלם עם שלושה אקורדים בלבד? לעלמה זהר הפתרונים • רז שכניק אירח את האישה והתלתלים באולפן • "אלוהים הוריד לי כאפה"


עובדות שלא ידעתם על סלבס: הזמרת עלמה זהר נושאת עימה באופן קבוע מברשת שיניים;
עשור שלם לאחר צאת אלבום המופת 'דברי', הזמרת - ובכן, בהחלט דיברה וסיפרה את הסיפורים המלאים מאחורי שירי האלבום. 

בשנת 2008 פרצה לחיינו היוצרת, הזמרת והנגרית עלמה זהר. בשיחה עם רז שכניק סיפרה שהכל התחיל עוד כשהייתה נערה שמדמיינת ריאיונות ל'רולינג סטון'. "בגלגולי הקודם הייתי נשואה והייתה לי נגרייה. בשלב מסוים אלוהים הוריד לי כאפה - התפרקו לי הנישואים, העסק והחיים. ניסיתי להיזכר מה רציתי לעשות כשהייתי קטנה ונזכרתי בחלום לנגן. הורדתי את הגיטרה מהבוידעם וניגנתי - למרות שידעתי לנגרן רק שלושה אקורדים".

בגיל 31, עם שלושה אקורדים וגיטרה ישנה, כתבה זהר את האלבום 'דברי', הכולל בתוכו את הלהיטים 'שיר אהבה אינדיאני (מיגל)', 'אין עליך', וגם 'אגו טריפ' אשר מחביא בתוכו סיפור מעניין למדי: "הגעתי מתל אביב לירושלים וחלמתי שמישהו יגלה אותי כאמנית ויוצרת. יום אחד, במסעדה שעבדתי בה בכרם התימנים, נכנס עלם חמודות שיחד עם החשבון גרף הביתה גם את המלצרית. הייתי ערוכה לזה - תמיד הייתה לי מברשת שיניים בתיק.

"אחרי שלושה ימים הבחור סיפר לי שיש לו חברה. חזרתי למסעדה, כתבתי על הבונים במטבח את מילות השיר וניגנתי בראש את הלחן. בסוף המשמרת רצתי הביתה, הזעקתי את החברה הכי טובה שלי, השמעתי לה את השיר ובכיתי על מה שקרה. היא אמרה לי שזה השיר הכי טוב שלי והוא יביא לי את הפריצה". ממרחק הזמן נראה שהחברה שלה צדקה. 

מי הוא אותו 'עלם חמודות'? ובכן, זהר לא הסכימה לספר, אבל לדבריה, מדובר באמן ישראלי מצליח ומוכר מאוד. אנחנו סקרנים, ואתם?

לרשימת התוכניות המלאות בפרויקט לחצו כאן.

03/01/2019

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


דברי. עלמה זהר
דברי. עלמה זהר  |  מתוך עטיפת האלבום מ־2008
Paris