רז שכניק

היי, מישהו שומע אותי?

מה זאת אומרת? ברור שאנחנו • מצאנו את להקת איפה הילד חוגגים 25 שנה לאלבום 'שדים' באולפן של רז שכניק • ברשותכם, נעצור כאן את משחק המילים


אחרי אינספור קאברים וביצועים בתוכניות ריאליטי שונות, עכשיו כבר אפשר לגלות: השיר 'מישהו שומע אותי' של להקת איפה הילד, כמעט נשאר על רצפת חדר ההקלטות; מזל - אם כן, שיום בהיר אחד, 5 שנים אחרי שנכתב, חמי רודנר נזכר בלהיט שג'ימג'ם בדירה הקטנה בשינקין ושיחרר אותו כסינגל. 

"אני לא מקשיב לאלבומים שאני מקליט, אלא רק כמה שנים אחרי", אמר חמי רודנר, סולן להקת הרוק 'איפה הילד', והשאיר אותנו המומים. רודנר, יחד עם הגיטריסט של הלהקה אסף שריג, התארחו באולפן של רז שכניק לרגל חגיגות 25 שנה לצאת אלבומם השני 'שדים', ונזכרו בתחילת דרכה של הלהקה, עוד בשנים בהן לא הייתה להם ברירה אלא להוציא אלבום חדש בכל שנה.

באופן מפתיע למדי, מסתבר שהשיר 'מישהו שומע אותי', אשר נחשב לאחד מלהיטיה הגדולים של הלהקה, כמעט ולא נכנס לאלבום. "כתבנו את השיר הזה בשנת 1988 כשגרתי בדירה קטנה בשינקין", סיפר רודנר. "אסף הביא את הפתיח של הגיטרות ואני אילתרתי מילים כי לא היה לי מה להגיד. בגלל שזה היה כל כך פשוט, לא הערכנו את השיר הזה והוא לא היה מועמד להיות באלבום הבכורה.

"האלבום הראשון 'זמן סוכר' לא נמכר מספיק, ולכן אחרי כמה שנים החלטנו להקליט את 'מישהו שומע אותי' כסינגל יחיד שיחזק את האלבום", הוסיף. "בסופו של דבר, השיר הזה הביא לפיצוץ והפך אותנו למי שאנחנו".

  

איך התגבר חמי רודנר על טראומות הילדות מהקיבוץ, ומה הוא גילה כאשר שמע לראשונה את האלבום במלואו - 25 שנה אחרי שיצא?

   

פרויקט 'אלבומי המופת' מפגיש בכל שבוע את העיתונאי רז שכניק עם גדולי המוזיקאים בישראל. יחד הם יוצאים למסע אל האלבומים שהיו סימני דרך בקריירה שלהם - ובפסקול הישראלי. 

לרשימת התוכניות המלאות בפרויקט לחצו כאן.

24/01/2019

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


שדים. איפה הילד
שדים. איפה הילד  |  מתוך עטיפת האלבום מ־1994
Paris