רז שכניק

"לא ידענו מה זה פורטרט, אבל זה נשמע אלגנטי"

כשסטיבי וונדר פגש את 'פוגי בפיתה': פורטרט המציאה מחדש את הפ'אנק בעברית • אז איך הכל התחיל? • רון רוזנפלד ואמיר פרי חזרו לאלבום הבכורה מ־1992


בשנת 1992 הצליחה להקה חדשה בנוף הישראלי לקרוע את הפלייליסט עם אלבום ראשון, 'הכל מבינה'. כמה אהבנו אותו אז, וכמה אנחנו אוהבים אותו גם היום.

27 שנים אחרי שראה אור אלבום המופת הזה, פגש רז שכניק באולפן 103fm שניים ממייסדי הלהקה המיתולוגית - רון רוזנפלד ואמיר פרי. השניים נזכרו בשנים שקדמו לאלבום, וברצון שלהם לעצב מחדש קו מוזיקלי שהיה בחיתוליו.

התוצאה: אלבום מופת, שמלבד שיר הנושא שלו שהפך ללהיט ענק עוד לפני שהתקליט הגיע לחנויות, כלל גם שירים כמו 'ואתם רוקדים', 'כמה זה מתוק', 'דגיצ'י' - ועוד 8 שירים עם הרבה גרוב, פ'אנק - וכלי נשיפה (לה לה לה לה).

"טמירה ירדני מ'טדי הפקות' זיהתה אותנו בתוכנית אירוח ששודרה בטלוויזיה בסוף שנות השמונים, והיא מימנה את הסינגל הראשון. השאר היסטוריה", נזכרו השניים ברגעים שלפני ההיסטריה, שנשזרה בירי הטילים על ישראל במלחמת המפרץ. משם החלה הדרך למצעדים, לתחנות הרדיו והטלוויזיה, להופעות ול־3 אלבומים נוספים.

כיצד שמם של יהודית רביץ ורמי פורטיס נקשרו ללהקה? מי האמן המוכר שאמיר פרי ניגן עבורו בגיל 21? וגם - האם שמה של הלהקה, לו הייתה מוקמת היום, היה בכלל 'סלפי'? האזינו לשעה מלאה במוזיקה מעולה ובאנרגיות שאין להן תחליף.

פרויקט 'אלבומי המופת' מפגיש בכל שבוע את העיתונאי רז שכניק עם גדולי המוזיקאים בישראל. יחד הם יוצאים למסע אל האלבומים שהיו סימני דרך בקריירה שלהם - ובפסקול הישראלי. 

לרשימת התוכניות המלאות בפרויקט לחצו כאן.

07/02/2019

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


עשו את זה אחרת. פורטרט
עשו את זה אחרת. פורטרט  |  עטיפת האלבום מ־1992
Paris