רז שכניק

"ידעתי שאהיה זמר כבר מגיל 12"

היום, כשהוא בן 56, אין ספק שישי לוי צדק, והרווח כולו שלנו • 33 שנים לאלבום 'הנה בא היום'


זה לא חלום, הנה בא היום לשוחח עם האחד והיחיד: המעריצים האדוקים של הזמר הענק ישי לוי ודאי זיהו כי במשפט מצוינים לא פחות משלושה שירים מתוך האלבום 'הנה בא היום', החוגג בימים אלה 33 שנה לצאתו. הילד שכולם רצו שיילך ללמוד אצל המורי הפך לאחד מגדולי הזמר העברי. לוי התארח באולפן של רז שכניק ב־103fm ונזכר איך הכל התחיל. 

בוקר אחד בשנת 1986 התעורר הזמר ישי לוי ולא יכול היה לצאת לרחוב. לא פחות מ־300 אלף עותקים - מספר עצום בזמנו, נמכרו מהשיר 'ילדונת' בביצועו - זאת למרות שגם חיים משה הקליט את אותו שיר בדיוק. "משה בן מוש היה המנהל של חיים משה וכשהם נפרדו הוא הציע לי להקליט את השיר הזה, והשאר היסטוריה. זה היה מטורף", סיפר.

השיר הגיע למקום הראשון במצעד הפזמונים תוך שלושה שבועות - מה שהצליח להלחיץ כהוגן את לוי הצעיר. "המנהל שלי התקשר אליי ואמר שאין לנו חומרים לשחרר לרדיו. 'מה נעשה?', הוא שאל. החלטנו להוריד לקלטת את כל מה ששרתי בהופעות".

תתפלאו או לא, אבל ההצלחה ההיסטרית שהגיעה לאחר מכן לא הפתיעה את לוי כלל. "כבר מגיל 12 ידעתי שאהיה זמר", אמר. "אבא שלי היה משתגע ממני. חשבו שאני ילד משוגע". ואומנם כולם רצו שישי הקטן יילך ללמוד אצל המורי, אבל לו היו תוכניות אחרות: "שרתי בבית כל הזמן. הייתי עולה לראש המדרגות כדי שיהיו לי קצת אפקטים. בכל ריאיון אני מספר את זה כדי שאם יש ילד עם חלום, שיילך עם זה עד הסוף למרות מה שאומרים לו". 

  

אז מי זאת האישה שמוזכרת בשיר 'רעיה'? מה הסיפור מאחורי 'שיר ענבלים'? והאם לוי וזוהר ארגוב היו חברים טובים? רמז: לא. כל זאת ועוד בתוכנית המלאה, שתוכלו להאזין לה כבר עכשיו, כאן באתר ובאפליקציה.

        

פרויקט 'אלבומי המופת' מפגיש בכל שבוע את העיתונאי רז שכניק עם גדולי המוזיקאים בישראל. יחד הם יוצאים למסע אל האלבומים שהיו סימני דרך בקריירה שלהם - ובפסקול הישראלי. 

לרשימת התוכניות המלאות בפרויקט לחצו כאן.

18/04/2019

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


הנה בא היום. ישי לוי
הנה בא היום. ישי לוי  |  מתוך עטיפת האלבום מ־1986
Paris