רז שכניק

"להיות זמרת היה נראה לי פושטי"

הזמרת מיקה קרני מודה: "לא חלמתי להיות זמרת" • איכשהו בסוף זה קרה - תודה לאל • חוגגים 22 שנים לאלבום הבכורה


מנגנית כינור וזמרת ליווי לקדמת הבמה: בשנת 1997 פרצה לחיינו הזמרת והיוצרת מיקה קרני שכידוע - או שלא - שימשה קודם לכן נגנית של שלמה ארצי. כיום, עם עשרים שנות קריירה, עשרה אלבומים ותוכנית ריאליטי אחת, קרני בהחלט יכולה לסמן וי על המעבר לזמרת סולו מצליחה. 

הידעתם? מיקה קרני לא יכולה לשמוע את אחד מהלהיטים הכי גדולים שלה 'מיטשל' - או לפחות כך היה עד לא מזמן. "בשנים הראשונות ממש לא אהבתי איך שהשיר נשמע", סיפרה לרז שכניק ב־103fm. את הרגע שבו שמעה את עצמה לראשונה מעל גלי האתר לא שכחה עד היום: "השמיעו את השיר שלי אחרי שיר של אהוד בנאי וזה נשמע לי מזעזע, בחיי".

ואם חשבתם שאותו מיטשל שעליו שרה קרני שהוא 'הוציא ידיים מהכיסים', ושניהם כבר 'לא עוסקים בדיבורים' הוא אחד מהאקסים שלה - אתם טועים. "מיטשל הוא חבר טוב שלי עד היום. אנחנו כמו אחים", הבהירה. "למדנו יחד ברימון. הוא היה ג'אזיסט ואני הסתובבתי עם הג'אזיסטים כי באתי ממוזיקה קלאסית. להיות זמרת לא היה החלום שלי, זה אפילו היה נראה לי פושטי". 

מי שעזר לקרני להבין שמקומה בקדמת הבמה הוא לא אחר משלמה ארצי, שהכיר אותה בתור נגנית הכינור מוכשרת שמנגנת את שיריו ערב ערב בקסריה. "לפני שהשירים יצאו שלמה האזין להם, והוא גם עזר לי עם החוזה בהליקון. היה אכפת לו. ההופעות איתו היו בית ספר". 

   

מהו האירוע המפחיד שקרה לה בדיזינגוף סנטר? מתי החליטה להשאיר את הנגינה בכינור מאחור? ומי זה בוקי? (רמז: לא בוקי נאה)

פרויקט 'אלבומי המופת' מפגיש בכל שבוע את העיתונאי רז שכניק עם גדולי המוזיקאים בישראל. יחד הם יוצאים למסע אל האלבומים שהיו סימני דרך בקריירה שלהם - ובפסקול הישראלי. 

לרשימת התוכניות המלאות בפרויקט לחצו כאן.

23/05/2019

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מיקה קרני
מיקה קרני  |  מתוך עטיפת האלבום ב־1997
Paris