רז שכניק

"הקלטתי את האלבום בסתר"

ריטה חוגגת יום הולדת 60, וזו הזדמנות נהדרת להיזכר בשיחה שקיימה עם רז שכניק על אלבום הבכורה שלה


מלכה (ולא רק בסדרה): 33 שנים לצאת האלבום 'ריטה', הגיעה ריטה לאולפן של רז שכניק וחשפה כי הפקת האלבום נעשתה בחשאיות מוחלטת ובאופן מחתרתי למדי - ותודה לרמי קלינשטיין. 

שנות השמונים, התלמידה ריטה יהאן-פרוז בת ה־24, חומקת מלימודיה בבית הספר למשחק בית-צבי ונוסעת לאולפן ההקלטות. "גרי בילו, מנהל בית הספר, הציע לי לבוא ללמוד אצלו משחק כי הוא האמין בי כשחקנית", נזכרה ריטה. "האופציות שלי היו בין ללמוד משחק לבין להקליט אלבום, כך ששקלתי את ההצעה של גרי.

"אחרי הרבה מאוד מחשבות החלטתי לדחות את הקלטת האלבום ולהתחיל לימודים הנמשכים שלוש שנים". לדבריה, בילו הציב תנאי ללימודיה בבית הספר לפיו בזמן הלימודים לא תוכל להתעסק בשירה. "'אם את בוחרת בלימודים, תהיי כולך בתוך הדבר הזה במשך שלוש שנים', הוא אמר לי. הבטחתי לו, אבל פחות קיימתי את זה", הודתה, "בשנה השלישית כבר התחלתי להקליט את האלבום בהיחבא. הייתי מתגנבת מהחזרות והולכת לאולפן".

לא נעודד אתכם להפר הבטחות, אבל לפי הסיפור הזה - לפעמים זה משתלם. 

מה הוביל את ריטה לשנות ברגע האחרון את סינגל הפריצה? מתי היא באמת הרגישה מפורסמת? ולמה יזהר אשדות נפל מהכיסא כששמע את האלבום? על זאת ועוד בתוכנית המלאה שתשודר הערב ב־20:00, ותוכלו להאזין לה במלואה כבר עכשיו כאן באתר ובאפליקציה.

  

פרויקט 'אלבומי המופת' מפגיש בכל שבוע את העיתונאי רז שכניק עם גדולי המוזיקאים בישראל. יחד הם יוצאים למסע אל האלבומים שהיו סימני דרך בקריירה שלהם - ובפסקול הישראלי. 

לרשימת התוכניות המלאות בפרויקט לחצו כאן.

30/05/2019

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ריטה
ריטה  |  מתוך עטיפת האלבום מ־1986
Paris