רז שכניק

"אמרו לי שאני כוכב שלא רוצה להיות כוכב. צדקו"

אחרי שהלחין וכתב מאות שירים לזמרים אחרים, שמעון בוסקילה החליט (ותודה לקלידן של שלמה ארצי) לעבור לקדמת הבמה, ולשיר בעצמו


בשנת 2003 הזמר שמעון בוסקילה הוציא את אלבומו הראשון כמבצע: 'מחפש חבר קרוב'. כעת, 16 שנה אחרי, נשאלת השאלה: האם הוא מצא? לא יודעים, אבל מה שבטוח - בוסקילה מצא את הדרך ללב המאזינים, וכבר שנים שהוא מצליח לרגש עם קולו המיוחד והטקסטים הכנים. 'איך את לא רואה', 'הייתי בגן עדן' ו'עלש' הם רק חלק מהלהיטים שיצאו באלבום הבכורה, ובאופן תמוה למדי - מסתבר שזה קרה לגמרי במקרה. 

מי היה מאמין שהזמר שמעון בוסקילה, אשר ליווה גם את שלמה ארצי בסיבוב הופעות, כלל לא רצה להיות זמר, אלא העדיף להמשיך ולהלחין שירים למבצעים אחרים. ברגע אחד ומלא תושייה של גיל פלדמן, הקלידן של שלמה ארצי, הכל השתנה. "פלדמן בא אליי ואמר לי 'אתה כוכב ואתה לא רוצה להיות כוכב'. אמרתי לו שהוא צודק", סיפר בוסקילה לרז שכניק ב־103fm. "לא חיפשתי להיות כוכב באיזה צהובון. עשיתי מוזיקה ולא ידעתי אם אני רוצה להיות זמר". 

גם החברים של שמעון לא יכלו להישאר אדישים לעובדה שחברם בעל הקול המרגש מתעקש שלא לבצע את הטקסטים שכתב. לדבריו, חבריו האיצו בו לעבור לקדמת הבמה, ואף הזכירו לו כי הוא "כותב להיטים ענקיים לאמנים אחרים" - וזה כבר הפסד כלכלי צורם. "אני לא נכנס לאף אחד לכיס", הבהיר, "אבל כל מיני שירים שהלחנתי לאחרים הכניסו לפחות 5 מיליון דולר, כך שהבנתי שהחברים שלי צודקים". הם צדקו ואנחנו הרווחנו את אחד מהזמרים הגדולים שידעה מדינת ישראל. 

      

איזה שיר שנכלל באלבום כמעט ולא שוחחר? מי הזמר האלג'יראי שהשפיע על הסגנון שלו? ולמה המנהלת האישית שלו ביקשה ש'יעזוב אותה בשקט ויילך הביתה?

   

פרויקט 'אלבומי המופת' מפגיש בכל שבוע את העיתונאי רז שכניק עם גדולי המוזיקאים בישראל. יחד הם יוצאים למסע אל האלבומים שהיו סימני דרך בקריירה שלהם - ובפסקול הישראלי. 

לרשימת התוכניות המלאות בפרויקט לחצו כאן.

04/07/2019

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מחפש חבר קרוב. שמעון בוסקילה
מחפש חבר קרוב. שמעון בוסקילה  |  מתוך עטיפת האלבום מ־2003
Paris