רז שכניק

זה הרגע שלה

שרי שוחחה עם רז שכניק על אלבומה הראשון בעברית, 'זה הרגע' מ־1979 • וגם: מה הקשר בין גמל לשיר 'זה הרגע לאהוב'?


1979, זו השנה שבה הסכם השלום עם מצרים אושר בכנסת, ישראל זכתה בפעם השנייה ברציפות באירוויזיון, שטראוס הוציאה את המעדן מילקי, חברת 'סוני' הציגה את הווקמן, וגם - זו הייתה השנה שבה הוציאה שרי את האלבום הראשון שלה, 'זה הרגע'. 

בשיחה עם רז שכניק סיפרה הזמרת על עברה כנערת רוק: "אורית שחף מלהקת היהודים, זו מי שהייתי אז, בתיכון", ועל תהליך יצירת הלהיט שלה, 'זה הרגע לאהוב': "במקור הוא לא נכתב עבורי. השורות המקוריות היו 'שא רגליים בין גמלים, שא רגליים', ואז החלטנו להחליף את הטקסט וזה נהיה 'זה הרגע לאהוב'".

עוד באותו אלבום, שהיה הראשון שביצעה בעברית, להיטים כמו 'לעולם בעקבות השמש' ו'גלגל הזמן'. באותה תקופה היה באמתחתה אלבום באנגלית וכוונות לכבוש את העולם. "זה היה מאוד אינטנסיבי. אני מדברת על תקופה שבתוך 4-3 שנים הוצאתי 4 אלבומים, ואני עוד ילדה, שפתאום נחשפת למעריצים ומכתבי מעריצים והופעות".

באותו שלב, היא מעידה על עצמה כמי שעוד לא מוכנה להצלחה: "אין שום בשלות רגשית. המחיר הוא בזה שאני כוונתי לקריירה בינלאומית שעוד לא הייתי מוכנה עבורה. הכול כמעט קורה, ואני צריכה לעזוב מקום ואנשים. אז, אי אפשר היה לעשות קריירה בינלאומית באינטרנט. פשוט צריך לקחת הכול ולעשות הגירה. ככה הרגשתי". הזמרת הודתה שהמצב הזה השפיע עליה מאוד, ואמרה: "לא הייתי קלה עבור האנשים שניהלו אותי, אני יודעת את זה". 

פרויקט 'אלבומי המופת' מפגיש בכל שבוע את העיתונאי רז שכניק עם גדולי המוזיקאים בישראל. יחד הם יוצאים למסע אל האלבומים שהיו סימני דרך בקריירה שלהם - ובפסקול הישראלי.

לרשימת התוכניות המלאות בפרויקט לחצו כאן.

15/08/2019

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


זה הרגע. שרי
זה הרגע. שרי  |  צילום: מתוך עטיפת האלבום מ־1979
Paris