רז שכניק

עושות לנו מנגינות

חברות להקת 'סקסטה' חזרו אחורה בזמן לעבר רגעי התהילה הגדולים • רז שכניק אירח את פנינה בריק ואיריס שמי עם הסיפורים שמאחורי השירים


להקת הבנות 'סקסטה' מלווה אותנו כבר כמה וכמה עשורים, ומביאה לחיינו הרמוניה מרגשת. הן החלו את דרכן אי שם בשנת 1987, אז כשמדינת ישראל חגגה את שנתה ה־30, רפאל איתן נבחר לתפקיד הרמטכ"ל, והזמר יזהר כהן, מפתיע אותנו עם זכייה במקום ה־1 בתחרות האירוויזיון. הלהקה שהביאה לנו עשרות להיטים החל מ'נולדתי לשלום', 'סינדרלה', ועד ללהיט הגדול 'אני עושה לי מנגינות' הוקמה בזכות יוזמה של המפיק המוזיקלי אבשלום רובין, והשאר היסטוריה. 

איריס שימי ופנינה בריק, חברות הלהקה, התארחו לשיחה כנה ומרגשת באולפן של רז שכניק, בה הן ניתחו את הקריירה הענפה של חברות הלהקה לאורך השנים. הן פתחו בשיחה על השיר אותו כתב והלחין עוזי חיטמן ז"ל 'נולדתי לשלום'. השיר בוצע בפסטיבל הזמר והפזמון על ידי להקת 'סקסטה' והגיע למקום הרביעי, ולדבריהן מדובר בשיר שנכתב בדיוק למידותיהן: "הרגשנו שאנחנו חלק מההיסטוריה לאור העובדה שביצענו את השיר הזה במפגש בין בגין לסעדאת, מיד אחרי הסכם השלום שנחתם בין ישראל למצרים". 

בהמשך חשפו השתיים שהיו בחזרות במשך חצי שנה עד שהלהקה התפרסמה: "אנחנו זוכרות את האודישן עד היום, הם חיפשו 6 בנות, אבל בסופו של דבר מצאו רק 5 וניסו לבדוק את ההתאמה הווקאלית שלנו". אם חשבתם שבלהקת בנות יש מריבות או חוסר פרגון אתם טועים, לדבריהן של הזמרות יש ביניהן קנאה שקטה, "אנחנו יודעות לפרגן, עד היום אנחנו חברות טובות, ותמיד היינו כמו מוסקטריות - אחת בשביל כולן, וכולן בשביל אחת. לא פעם אם מישהי הייתה מקבלת סולו, והוא לא היה נראה לה, היא הייתה מציעה אותו למישהי אחרת בשביל לשמור על ההרמוניה המוזיקלית שלנו". לסיום התייחסו השתיים לקשר ההדוק בין הקהל לחברות הלהקה, וגם: איך הן מתמודדות עם החזרה לבמות? 

פרויקט 'אלבומי המופת' מפגיש בכל שבוע את העיתונאי רז שכניק עם גדולי המוזיקאים בישראל. יחד הם יוצאים למסע אל האלבומים שהיו סימני דרך בקריירה שלהם - ובפסקול הישראלי.

לרשימת התוכניות המלאות בפרויקט לחצו כאן.

03/10/2019

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


סקסטה
סקסטה  |  מתוך עטיפת אלבום
Paris