רז שכניק

"זה היה מאוד ספונטני, לא חשבנו קדימה"

האחיות שרונה ודניאלה פיק שוחחו עם רז שכניק על האלבום שהוציאו בשנת 2004 והלהיטים שנכנסו לתודעה הישראלית


בשנת 2004 הוציאו האחיות פיק את אלבומם 'השיר הזה' שכולל את הלהיטים: 'השיר הזה', 'שוב הגשם', 'זאת אהבה'. 

"זה לא היה מתוכנן, לא היו לי תוכניות לעתיד ולא ידעתי מה אעשה, אז החלטנו לשתף פעולה ולהוציא שיר לרדיו. בכלל לא חשבנו קדימה", סיפרה שרונה לרז שכניק. דניאלה הוסיפה כי "קדמו לזה המון שנים של הופעות בבית ולשכנים. כל אחת מאיתנו ניגנה הרבה בפסנתר בבית. יש לי שירים מגיל 9 ו-13, אבל המון ילדים ממציאים שירים בגיל הזה ואתה לא חושב שתעשה עם זה משהו", אמרה וגילתה כי "דווקא אני חשבתי שאלך לקריירה הזאת".

על הקשר המשפחתי שהם באו איתו לקריירה המוזיקלית סיפרו: "כשהחלטנו להוציא אלבום כתבנו 'שרונה ודניאלה', בכוונה לא רצינו להשתמש בשם משפחה וגם מאוד אהבנו את הצליל של השם שלנו ביחד, ופתאום חשבו שקראנו לעצמנו האחיות פיק או הפיקיות", אמרה דניאלה.

בהמשך סיפרה דניאלה איך הכול התחיל ועל האכזבה שהגיע בתחילת הדרך: "בהתחלה הוצאנו שיר ללא חברת תקליטים שנקרא 'זאת אהבה', והוא לא זכה לכל כך הרבה הצלחה. אחר כך חיפשנו חברת תקליטים, כשהגענו ל-NMC פגשנו את חיים שמש וזו הייתה התפנית בקריירה שלנו." 

רז שכניק ושרונה ודניאלה פיק באולפן // צילום: 103fm

על הלהיט שלהם 'השיר הזה': "זה מאוד הפתיע אותנו", אמרה שרונה. "אני חושבת שזה היה משהו שלא קרה הרבה זמן ברדיו ובפופ הישראלי", סיפרה דניאלה.

פרויקט 'אלבומי המופת' מפגיש בכל שבוע את העיתונאי רז שכניק עם גדולי המוזיקאים בישראל. יחד הם יוצאים למסע אל האלבומים שהיו סימני דרך בקריירה שלהם - ובפסקול הישראלי.

לרשימת התוכניות המלאות בפרויקט לחצו כאן.

10/10/2019

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


'השיר הזה'
'השיר הזה'  |  צילום: מתוך עטיפת האלבום מ-2004
Paris