רז שכניק

"הייתה תחושה שאנחנו צריכים להתחיל מחדש"

חברי להקת מוניקה סקס שוחחו עם רז שכניק על אלבומם השני 'יחסים פתוחים' שיצא בשנת 2001 • וגם: איך הם הרגישו עם התגובות הצוננות מהקהל?


בשנת 2001 הוציאה להקת מוניקה סקס אלבום שני 'יחסים פתוחים' שבו נמצאים הלהיטים: 'איש קש' ו-'גשם חזק'. 

בשיחה עם רז שכניק סיפרו חברי הלהקה על תהליך יצירת האלבום, אחרי כמה שנים שלא עבדו יחד: "לקח המון זמן, זה היה כמו להקים את הלהקה קצת מחדש במן פורמט אחר של יחסים פתוחים. כמו בזוגיות, כשאתה נשוי ומשהו מתפרק, ואז חוזרים בפורמט אחר", סיפר שחר אבן צור.

למרות העבודה הקשה וההתרגשות הגדולה שלהם מיצירת האלבום השני, הקאמבק לא התקבל בזרועות פתוחות בקרב הציבור: "הייתה תחושה שאנחנו צריכים להתחיל קצת מחדש. כשחזרנו, הגל של הרוקנרול כבר ירד בצורה משמעותית והרגשנו קצת בחוץ", הסכימו כל חברי הלהקה.   

על השיר 'איש קש', אמר יהלי סובול, יוצר השיר: "אני לא כל כך רציתי את השיר הזה באלבום, הרגשתי שהוא קצת חשוף מדי", ולדבריו מבחינה מוזיקלית השיר היה במקום קצת אחר משאר השירים באלבום. "זה שיר שעבדנו עליו 9 חודשים", הוסיף שחר אבן צור. 

בהמשך סיפר אבן צור על הדרך שבה 'גשם חזק' הפך להיות להיט: "בהתחלה לא התייחסו לשיר, ופתאום אחרי 7 חודשים, משום מקום, הכניסו אותו לפלייליסט. אני חושב שבעקבות ההופעות נהיה העניין".

פרויקט 'אלבומי המופת' מפגיש בכל שבוע את העיתונאי רז שכניק עם גדולי המוזיקאים בישראל. יחד הם יוצאים למסע אל האלבומים שהיו סימני דרך בקריירה שלהם - ובפסקול הישראלי.

לרשימת התוכניות המלאות בפרויקט לחצו כאן.

17/10/2019

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


'יחסים פתוחים'
'יחסים פתוחים'  |  צילום מתוך עטיפת האלבום מ-2001
Paris