רז שכניק

"אם היינו משחק קופסא היה כתוב מגיל שנה עד 99"

עילי בוטנר וילדי החוץ נחתו באולפן של רז שכניק לשעתיים של מופע בשידור חי • "חשבנו שזה פרויקט לשנה, אף אחד לא ציפה שזה יגיע למה שזה היום"


לפני כעשור נוצר אחד אחד החיבורים המשמעותיים של המוזיקה הישראלית בשנים האחרונות, בין עילי בוטנר, אדר גולד ואוהד שרגאי, הלוא הם ילדי החוץ. כדי לסגור לכם את השבוע בצורה האידיאלית, הזמנו אותם לאולפן 103fm לבצע את הלהיטים הגדולים ולשתף בסיפורים שמאחורי הקלעים: כיצד התחברו, מדוע אדר לא התקבלה להרכב במפגש הראשון עם בוטנר ומה גורם לילדי ישראל לאהוב אותם כל כך?

בפתח התוכנית עילי בוטנר סיפר כיצד נולד החיבור בין השלושה: "אחרי ההופעה היחידה של האלבום הראשון שלי, חיפשתי הרכב ללכת להופיע איתו. חשבתי שיהיה בו זמרת, נקליט כמה שירים חדשים ונראה מה יהיה. הראשונה שפגשתי הייתה אדר גולד ושלחתי לה שיר שלא התאים לה, לכן המשכתי לחפש זמרת. כשפגשתי את אוהד מיד היה לנו חיבור מתאים. בהמשך קראנו לאדר להזדמנות שניה וזה היה מדהים. החיבור ביניהם היה מה שחשוב".

אוהד שרגאי הוסיף: "חשבנו שזה יהיה פרויקט לשנה, אף אחד לא ציפה שזה באמת יגיע למה שזה היום. שנה שעברה עשינו לראשונה הופעה בקיסריה, ואני זוכר שעליתי לבמה ואמרתי לעצמי 'ואו כל האנשים האלה באו לראות אותנו'. זה מהרגעים האלה שאתה אומר תודה שאתה במקצוע הזה".

אדר גולד שיתפה בתחילת הדרך של ההרכב מנקודת המבט שלה: "לי לקח זמן להתניע. אני זוכרת שלקח לי משהו כמו שנה או שנתיים של הופעות כדי להפסיק להשוות כל הזמן. כל הופעה היא מאוד מרגשת, כאילו שזאת הפעם הראשונה שאנחנו מופיעים".

בהמשך שכניק תהה באשר לניגודיות בין הלחן הקצבי למילים בשיר 'תיתן לי יד'. על כך אמר בוטנר: "זה בכוונת מכוון. כל אחד מפרש את השיר בצורה אחרת, ואני חושב שזה קורה בכמעט כל שיר שלנו". השלושה התייחסו לאהבה הגדולה מצד הקהל הצעיר: "זה מדהים לראות את שזה חוצה גילאים. בהופעות אנו רואים את כל הגילאים - אם היינו משחק קופסא היה כתוב בין גיל שנה ל־99".

"ביקשנו מבעלי הדירות שלנו הנחה בגלל הקורונה"

כשוחחו על היכולות הווקאליות של עילי בוטנר, אדר גולד ביקשה לפרגן: "השירים שהוא נוגע בהם, שר ומעורב, אלו שירים שהוא מחובר אליהם רגשית. הוא לא צריך להיות זמר גדול כמו שהוא מגיש את השיר מהמקום שהוא יצר אותו. אתה מקבל את השיר איך שהוא נכתב. זה עומד בפני עצמו וזה נפלא".

כשהגיע הזמן לדבר, איך לא, על משבר הקורונה, גולד ושרגאי שיתפו בתחושות המורכבות: "יש כל כך הרבה אנשים בתור לאיקאה, למה שלא יעמדו ככה בהופעה? ביקשנו מבעלי הדירות שלנו הנחה - אין מה לעשות אנשים לא עובדים. אנחנו ניזונים מקהל וכבר הרבה זמן שלא הרגשנו אותו". בוטנר הוסיף: "מעבר אלינו יש עוד 25 אנשים שיוצאים לכל מופע. כל אחד מהם מחכה שהדבר הזה יסתיים. אני מאמין שהכל יחזור למה שהיה". 

בהמשך אוהד שרגאי לא היסס להביע את אכזבתו מכך שלא נבחר לייצג אותנו באירוויזיון שלבסוף בוטל: "באמצע העונה של הכוכב הבא הבנתי כבר שלא אסע לאירוויזיון, הבנתי את הלך הרוח. הייתה עונה קשה עם כשרונות מעולים". אדר גולד הוסיפה: "הדור הצעיר היום מגיע מאוד מוכן למעמדים האלה, הייתה עונה עמוסת כישרון".

לצפייה בתוכנית המלאה:

14/05/2020

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


עילי בוטנר וילדי החוץ
עילי בוטנר וילדי החוץ  |  צילום יח"צ: משה נחומוביץ'
Paris