רז שכניק

מה זאת אהבה?

ריקי גל בשיחה עם רז שכניק על האלבום השני שלה 'מה זאת אהבה' שהוציאה ב-1988 • וסיפרה על שיתוף הפעולה יוצא הדופן שלה עם מתי כספי


ריקי גל, מהזמרות המצליחות בישראל, התארחה באולפן של רז שכניק וסיפרה על האלבום השני 'מה זאת אהבה' שיצא ב-1988, כשנה לאחר אלבום ראשון מצליח מאוד.  

בתחילת השיחה, סיפרה גל על העבודה שלה עם מתי כספי: "תוך כדי ששחררנו את האלבום הראשון, הקלטנו גם את השני. ידענו שכדי לצאת עם הופעה גדולה צריך להיות הרבה חומר", אמרה והוסיפה כי היא מצטערת שלא תיעדו את העבודה יחדיו. "זאת חוויה שהיא חד פעמית. הוא לא ידע למה לצפות כל כך ממני, למרות שהכרנו. הוא כל הזמן היה מופתע ממה שאני מעניקה לו, הוא דיבר על האלתורים ועל היחס שלי", סיפרה, וציינה: "אני בעצמי גיליתי את עצמי תוך כדי ההקלטות האלה, הוא נתן לי אישור וקרדיט כל כך גדול לכישרון שרק כך יכולתי באמת להפיק את המקסימום". 

גל סיפרה כי היא לא חשבה שהשיר 'מה זאת אהבה' יהיה להיט כל כך גדול: "לא הייתה לי טיפת מושג", ואמרה על בחירת השיר כי "חיפשנו דואטים, מתי בהתחלה זה נשמע לי מאוד אמריקני, וקצת עיקמתי פרצוף ואמרתי 'לא לזה התכוונתי'. אבל ברגע שהתחלתי לשיר את זה, הבנתי שיש לי פה התמודדות אתגרית ממש עם כמעט 2 וחצי אוקטבות, זה המון".

בהמשך השיחה, שוחחה גל עם שכניק על אלבומה השני 'מה זאת אהבה' שיצא בשנת 1988, כשנה לאחר האלבום הראשון המצליח שהוציאה. על תהליך היצירה המרגש שהובילה אותה לתובנות חדשות ומיוחדות: "הבנתי מה שיר יכול לעשות, כמה כל אחד לוקח את זה למקומו שלו". 

לקראת סוף שעתם המשותפת, השמיע לרז שכניק צלילים נפלאים מתקופת שנות השמונים הצבעונית. גל סיפרה על תחושתיה בעת שמיעת השיר: "קשה לי להתחבר לתקופה שהתחילה בסאונד הדיגיטלי ששלט, זה לא היה אקוסטי והלהקות הגדולות אלא סאונד קר, אך עדיין השירה הייתה חזקה גדולה". 

25/06/2020

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ריקי גל
ריקי גל  |  צילום: משה שי/פלאש90
Paris