רז שכניק

"פידבק מהקהל - המתנה הגדולה ביותר"

הזמר עברי לידר התארח באולפן של רז שכניק, לשעה של שיחה מרתקת וצלילים נפלאים • סיפר: "לא הייתה לי את הפנטזיה להיות זמר"


עברי לידר פרץ לחיינו בשלהי שנת 1997, בה הוציא את סינגל הבכורה שלו 'לאונרדו' והפך בן רגע להצלחה מסחררת בעולם המוזיקה הישראלי; לידר, זוכה פרס אקו"ם, פרס עמ"י ופרס אופיר כתב והלחין שירים רבים שהפכו לנכסי צאן הברזל של המוזיקה בארץ.

לאורך השנים הגיע לידר לשלל הישגים בתחום המוזיקה, והוכיח כל פעם מחדש שהוא כאן כדי להישאר: אלבומו 'מלטף ומשקר' הגיע למעמד אלבום זהב כשלושה חודשים בלבד לאחר יציאתו, ושנתיים לאחר מכן - הוכתר כאלבום זהב. אלבומו השני, 'יותר טוב כלום מכמעט' הגיע גם הוא לאלבום פלטינה'.

מאז, השאר היסטוריה. עשרות שירים, שיתופי פעולה נהדרים וצלילים מופלאים, מיצבו את לידר כזמר הנמנה עם מיטב האמנים בישראל. שירו האחרון, במזרח התיכון', הפך ללהיט גם בתקופת הקורונה, והצליח לטעת בנו מעט אופטימיות ותקווה לשיפור המצב. לאחרונה עבר לידר שינוי מהותי ונפלא גם בחייו הפרטיים, והפך לאב לראשונה בחייו לאלבי בנו הבכור. 

לידר התארח בתוכניתו של רז שכניק ב-103fm ויחד שוחחו השניים על תחושותיו של לידר נוכח משבר הקורונה, על הגעגוע לשגרת ההופעות, ועל חייו שהובילו אותו לקריירה המוזיקלית הענפה: "לא הייתה לי את הפנטזיה להיות זמר". בהמשך דבריו אף הוסיף כי: "ברגע שאתה משחרר את העניין ומוכן לקבל את הרעיון שחלק יאהבו אותך וחלק לא, אפשר לחיות בשלום עם זה". 

על הקהל הנאמן סיפר: "גילויי האהבה והאהדה הם פשוט כיף, זה תמיד מרים, נעים לשמוע ומחזק אותך, כי בסופו של דבר תהליך של יצירה ואומנות הוא תהליך בודד וחסר ביטחון. ברגע שאתה מקבל את הפידבק, אתה מבין את המשמעות השירים בחיי האנשים וזו המתנה הכי גדולה שאמן יכול לקבל". 

30/07/2020

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


עברי לידר ורז שכניק
עברי לידר ורז שכניק  |  צילום: 103fm
Paris