רז שכניק

דודו טסה מתגעגע לבמה: "יש לי צורך חזק בהופעות"

המוזיקאי התארח באולפן של רז שכניק לשיחה על אלבומו החמישי 'לולה', וסיפר על הקשיים בתקופת הקורונה: "אני יודע שאם אני אעצור - אני אחליק"


עם אלבומים מרגשים, שיתופי פעולה מגוונים והופעות ייחודיות, כבר שנים שדודו טסה מציג בפנינו גוון מוזיקלי יוצא דופן שמשלב בין מוזיקה אתנית לרוק. טסה התארח באולפן של רז שכניק ב-103fm וסיפר על אלבומו החמישי במספר, 'לולה', שיצא בשנת 2006 וכלל בתוכו את הדואט 'מעליות' עם רוני אלטר. טסה סיפר על האהדה המאוחרת לה זכה האלבום שיצא בזמן מלחמת לבנון השנייה, התייחס לאופי המלנכולי של האלבום ולהתפתחות האישית שלו בחיפוש אחר סגנון מוזיקלי, ובהמשך שיתף גם על ההתמודדות עם תקופת הקורונה נטולת ההופעות.

"יש שירים באלבום הזה שקשה לי איתם היום", סיפר טסה על אלבומו 'לולה' והתייחס לתחושותיו בשנת 2006, כאשר האלבום יצא לאור. "השלד של האלבום חזק בעיניי, אבל ההצלחה שלו לא הגיעה בזמן אמת. מלחמת לבנון השנייה התרחשה בדיוק בזמן שהאלבום יצא, והשירים לא הושמעו ברדיו. האלבום הזה היה כישלון, ורק אחרי כמה זמן קיבל הכרה".

טסה סיפר על אחד השירים הבולטים ביותר באלבום, 'מעליות', וגילה שבמקור השיר לא נכתב כדואט: "השיר הזה נכתב כשגרתי בפלורנטין עם זוגתי, התעוררתי בלילה וכתבתי את השיר. בהופעות עדיין קשה לי לשיר את זה כדואט".

בהמשך שיתף טסה בהתמודדותו עם תקופת הקורונה נטולת ההופעות: "אני כמעט ולא עוצר. אני יודע שאם אני אעצור - אני אחליק, אז אני קם בבוקר, הולך לאולפן ועובד, לא משנה על מה. יש לי צורך חזק בהופעות, ואין את זה. אני חייב לשמור על שגרה, אחרת המוח יטריד".

06/08/2020

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


דודו טסה באולפן של רז שכניק
דודו טסה באולפן של רז שכניק  |  צילום: 103fm
Paris