רז שכניק

מילים פשוטות - לחן עממי

דודו אהרון חזר לעשור הקודם, אל אלבומו השלישי 'מילים פשוטות', שלהיטיו לא עוזבים את הרדיו (והאוזניים) • בואו להתרגש, וגם לרקוד


דודו אהרון אמנם התחיל את דרכו המוזיקלית בילדותו, אך פריצתו הגדולה התרחשה בשנת 2009 עם צאת אלבומו השני 'הכל זה מלמעלה' שזכה למעמד 'אלבום זהב'. שנה לאחר מכן הוציא את אלבומו השלישי 'מילים פשוטות' שהיווה עבורו את הפריצה הגדולה והמשמעותית ביותר. ביחד עם רז שכניק חזרו השניים אל הסיפורים מאחורי השירים שהפכו לחלק בלתי נפרד מהפלייליסט של החברה הישראלית.

אלבומו השלישי של דודו אהרון 'מילים פשוטות', שנמכר ביותר מ-80 אלף עותקים וזכה למעמד 'אלבום פלטינה כפולה'; זיכה אותו גם בתואר זמר השנה במצעד השנתי של 'ערוץ 24' ו-'רשת ג''. בשנה זו הופיע אהרון לראשונה בקיסריה ואף הוציא DVD של ההופעה תחת השם 'דודו אהרון בקיסריה'. רז שכניק ואהרון חזרו אל הלהיט 'תגידו לה', שעד היום חורך את רחבות הריקודים: "חזרתי משתי הופעות ובאותו שנה נפתח לי עידן היו-טיוב, הייתי משוטט בהודו, יוון, בולגריה ושומע מוזיקת עולם. בשעה 02:30 ישבתי על המחשב, שמעתי את הלחן בגרסה בולגרית ונדלקתי. אמרתי – 'מה קורה פה? טוב, יש לי משהו גדול בידיים'. שפצרתי את הלחן שישדר טיפה יותר ישראליות וקבעתי יום למחרת אצל יעקב והבנו שיש לנו משהו גדול בידיים", אמר הזמר.

הוא נזכר כי את מילות השיר הוא כתב "תוך עשר דקות, זה זרם פשוט. אני בא להשמיע אותו לאיש היח"צ שלי, אמרתי לו 'יש לך את שיר השנה', והוא אמר 'שיר חמוד'. כולם סביבי, כל החברים שבד"כ היו מהללים, אף אחד לא מבין על מה ההתלהבות שלי, ורק אני ויעקב אמרנו - 'אנחנו נביא אותה'. במצעד השנה, שיר השנה, אני עומד על המדרגות עם עופר מנחם, ואמרתי לו - 'שיר חמוד, הא?'

להיט נוסף אליו דודו חזר הוא 'לא מוותר', וסיפר: "אף פעם לא ליקקתי דבש אצל המבקרים אבל זה לא מה שהביא לי את ההשראה לשיר. אני טיפוס עקשן, מסמן מטרה ורוצה להגיע אליה. אתה תמצא בכול שיר שני שלי 'לא מוותר', 'הולך לנצח', אני מזמין את זה. אם מבקר מוזיקלי היה אוהב את האלבום שלי הייתי למחרת גונז אותו. לא ראיתי אנדרטה על שם מבקר מוזיקה, אף פעם לא ייחסתי להם יותר מדי חשיבות כי זה טעם של אדם אחד שאומר את דעתו ולי חשוב מה כל העם אומר ואם כל העם שר את זה ומתרגש מהמילים הפשוטות שמדברים עליהן, ובכוונה קראתי לאלבום בשם זה, אז אני מנצח".

בהמשך, אהרון סיפר כי שיר הנושא 'מילים פשוטות' והלהיט האדיר נכתב על בת זוגו לשעבר, ואף חשף כי כל אקסית בחייו זכתה לשיר. בין שירי האלבום בהם דנו שכניק ואהרון (כסף ואלכוהול, בחור רגיש, הלב יודע, אהבה ללא גבולות) בלט הדואט המופתי של אהרון והזמרת זהבה בן - 'פעם בחיים' שהיוותה את פס הקול לילדותו, שלדברי דודו היה התגשמות חלום: "'טיפת מזל' היה סרט ענק בילדות שלי כאילו היה של טרנטינו, כמה פעמים בכיתי בסרט הזה. הגשמתי חלום ילדות, שרתי איתה ביחד בקיסריה וזה היה סגירת מעגל מטורפת עבורי. ראיתי את האלילה שלי והיא התחברה לזה, צבטתי את עצמי לראות שזה אמיתי".

פרויקט 'אלבומי המופת' מפגיש בכל שבוע את העיתונאי רז שכניק עם גדולי המוזיקאים בישראל. יחד הם יוצאים למסע אל האלבומים שהיו סימני דרך בקריירה שלהם - ובפסקול הישראלי. 

לרשימת התוכניות המלאות בפרויקט לחצו כאן.

 

עריכה: עופרי גליכמן

21/10/2020

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מילים פשוטות. דודו אהרון
מילים פשוטות. דודו אהרון  |  צילום: מתוך עטיפת האלבום מ־2010
Paris