רז שכניק

מלכה אמיתית

במסגרת 'אלבומי המופת' הגיעה הזמרת האהובה זהבה בן לאולפנו של רז שכניק • ביחד הם שבו אל אלבומה ה־11 'מלך אמיתי' (2000), שזכה להצלחה מסחררת


הזמרת המובילה זהבה בן, מחלוצות הזמר המזרחי בישראל, זוכת העונה ה־11 של תוכנית הריאליטי 'האח הגדול', שמלווה אותנו מזה 3 עשורים, התארחה באולפנו של רז שכניק במסגרת 'אלבומי המופת'. השניים צללו אל הסיפורים מאחורי אלבומה 'מלך אמיתי', שנמכר ביותר מ־100 אלף עותקים וזיכה אותה בתקליט זהב.

זהבה בן נזכרה בתקופה שלאחר צאת אלבומה ה־11 'מלך אמיתי', וסיפרה: "לפני שאני מקליטה שיר אני מרגישה אותו, אני יודעת אם זה טוב או לא טוב. באלבום הזה ממש התחברתי לכל השירים. הייתה תקופה של הרבה הופעות, הייתה הצלחה גדולה באלבום הזה", והוסיפה: "אין לך פרטיות, זו הייתה תקופה מטורפת".

זהבה בן נזכרה בלהיטה האלמותי, שהפך ברבות השנים לאייקון של המוזיקה הישראלית - 'חיים שלי', אותו כתבה סמדר שיר והלחין משה דץ, והודתה: "בהתחלה לא כל כך התחברתי לשיר, ושכנעו אותי. אמרו לי שזה שיר מדהים ואני חייבת להקליט אותו. לא רציתי לוותר, אבל לא כל כך התחברתי אליו כמו לשאר השירים. בסוף הקלטתי ואני ממש לא מתחרטת".

בהמשך, בן סיפרה על התקופה בבית 'האח הגדול', והסבירה מדוע בחרה להשתתף בתוכנית: "רציתי לנפץ כמה סטיגמות באח הגדול. רציתי שיכירו את הבן אדם שבי. בחיים האישים שלי אני ביישנית מאוד, אבל יש הבדל בין ביישנות לעצב. הבדל עצום. עם השנים אתה צובר יותר ביטחון. השתדלתי, לנצח? לא ציפיתי. זה לא היה ברור בכלל ולא היה מציאותי בכלל".

השנה תופיע לראשונה זהבה בן בסמל הסטטוס היוקרתי קיסריה, וההתרגשות רבה. כשנשאלה מדוע חיכתה כל השנים, השיבה: "כל דבר בא בזמן שלו, בטיימינג שלו. אני לא חוששת מבמה – זה החיים שלי. זה מרגש מאוד. זה יהיה 'וואו', יהיה ממש מרגש", והבטיחה: "יש הפתעות". במהלך השעה חזרו השניים גם אל הסיפורים מאחורי 'להשתגע', 'אני שטה', 'איפה כל הבחורים', 'בדידות', 'אל תגיד לי שלום', ו־'מלך אמיתי' – "המלך האמיתי שלי זה הבן שלי כמובן", אמרה.

פרויקט 'אלבומי המופת' מפגיש בכל שבוע את העיתונאי רז שכניק עם גדולי המוזיקאים בישראל. יחד הם יוצאים למסע אל האלבומים שהיו סימני דרך בקריירה שלהם - ובפסקול הישראלי. 

לרשימת התוכניות המלאות בפרויקט לחצו כאן.

       

עריכה: עופרי גליכמן

02/06/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מלך אמיתי. זהבה בן
מלך אמיתי. זהבה בן  |  עטיפת האלבום מ־2000
Paris