רז שכניק

"מיד השתנו לי החיים"

הזמר הוותיק דורון מזר, חזר יחד עם רז שכניק אל אלבום הבכורה 'ההילולה' (1985) ולימי התהילה הזוהרים בשנות ה־80


מזה 4 עשורים מלווה את חיינו הזמר דורון מזר, עם שלל שירים ולהיטים שהפכו ברבות השנים לחלק בלתי נפרד מהצביון הישראלי. הזמר עטור ההישגים השתתף לראשונה בקדם אירוויזיון בשנת 1985 עם שירו 'הילולה' וזכה במקום השביעי בתחרות; ובאותה השנה הוציא גם את אלבומו הראשון שנקרא אף הוא 'הילולה' ואשר זכה להצלחה כבירה. הוא התארח באולפנו של רז שכניק וביחד השניים נזכרו בשנות ה־80 הסוערות, בהצלחה האדירה לה זכה ובתהליך יצירת האלבום.

אלבום הבכורה של דורון מזר 'ההילולה' (1985) סיפק לא מעט להיטים, כשהבולט בהם הוא ללא ספק השיר האלמותי 'אני חוזר הביתה'. מזר נזכר כי "הופעתי בקזינו בשוויץ והייתה להקה של איטלקים ששרו את השיר הזה, שיר מטורף. כמה ימים אחרי זה, שמעתי ביצוע של זמר צרפתי. חזרתי לארץ לחופש, קיבלתי זכויות, והקלטתי את השיר. חשבתי שהשיר טוב, הרי לא הייתי מקליט סתם, אבל עד כדי כך שיעשה פיצוץ של הר געש? לא האמנתי".

מזר זכר להצלחה כבירה הודות לאלבום הבכורה, ולדבריו, "זה בא לך בבום, זה היה פסיכי. הטלוויזיה באה כשבועיים־שלושה לאחר מכן, ומיד השתנו לי החיים. קודם כל, הייתי הולך ברחוב? הייתה שיירה של אנשים מאחוריי; עמדו מתחת לבית, יום אחד ניגנתי על פסנתר בבית, הדלת הייתה פתוחה, פתאום נכנסה לי ילדה הביתה וחיבקה אותי. אני לא אשכח את זה".

עוד הוסיף ואמר: "להורים שלי הייתה מסעדה בנחלת יצחק באותה התקופה, אנשים היו מגיעים גם לשם כי ידעו שאני מגיע לעזור להורים שלי. זה היה מטורף, זה די מבלבל אותך. לפעמים הייתי אומר 'חבל שאי אפשר לשיר ושלא ידעו איך אתה נראה', כי זה כבר היה באמת מטורף. אבל זה המחיר, כבר מזמן אני יודע שזה המחיר, וזה בסדר. באופי שלי אני חזק ויציב, אז לא השתגעתי מזה".

בהמשך, נזכר כיצד התגלגל לידיו 'שיר הבחורים': "באותה התקופה עבד בחור שהיה מוכר גיטרות ב'כלי זמר' בדיזינגוף, אני הייתי עובר שם בדרך קבע, ויום אחד הוא אמר לי 'יש לי שיר בשבילך'. השמיע לי את השיר הזה עם מילים אחרות, ואני הבטחתי לו להקליט את השיר וכך היה". במהלך השעה חזרו השניים גם אם הלהיטים הגדולים: 'כי אל אשר תלכי אלך', 'לא מוותר', וכמובן 'ההילולה' שייצג את ישראל באירוויזיון בשנת 1985, ונחשב לאחד הלהיטים הכי גדולים של אותו העשור בישראל.

פרויקט 'אלבומי המופת' מפגיש בכל שבוע את העיתונאי רז שכניק עם גדולי המוזיקאים בישראל. יחד הם יוצאים למסע אל האלבומים שהיו סימני דרך בקריירה שלהם - ובפסקול הישראלי. 

לרשימת התוכניות המלאות בפרויקט לחצו כאן.

        

עריכה: עופרי גליכמן

07/07/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


דורון מזר באולפן של רז שכניק
דורון מזר באולפן של רז שכניק  |  צילום: 103fm
Paris