רז שכניק

זכרונות ילדות

רבקה זהר, הזמרת המוכשרת בעלת הקול המלטף, התארחה באולפנו של רז שכניק, ויחד שבו השניים לתחילת הקריירה שהפכה לסיפור הצלחה • חלק א'


את קולה המלטף והכל כך של רבקה זהר אנחנו מכירים כבר שנים; מהיום בו החלה לשיר עם להקת חיל הים ועד היום, הוציאה אינספור אלבומים והייתה חלק משיתופי פעולה מוזיקליים נהדרים, שימשה זהר כפסקול חייהם של ישראלים רבים, צעירים ומבוגרים כאחד. זהר התארחה באולפנו של רז שכניק ב־103fm, ויחד שבו השניים אל תחילת הקריירה שהפכה במהירות לסיפור הצלחה. 

"על עצמי אני לא חושבת", אמרה זהר כשנשאלה האם האמינה שתהפוך לאחת הזמרות המוערכות בישראל, "כשאמן יוצר שיר, חשוב שהוא יהיה בקדמה ולא האמן. אני חיה בשלום עם זה שחשובות לי מילות השיר ואיך אני מגישה אותו, ובזה עשיתי את מלאכתי". 

על אחד משיריה המפורסמים ביותר 'מה אברך', סיפרה: "סירבתי לשיר את השיר בגלל המחאה שבו, מאחר שאדם שעוזב צריך לברך כל הזמן ולהתפלל עבורו. ברגע שפגשתי אדם ברחוב שאמר לי ששכל את בנו ושזה השיר שהכי מנחם אותו, ירדתי מההגדרות שלי וחזרתי לשיר אותו. בסופו של דבר, זה שיר מלא טוהר".

רבקה זוהר ורז שכניק באולפן

"לא ידעתי שהשיר יהיה להיט, דווקא השירים האלה שרוח הקודש בהם, הם אלו שנשארים. בהתחלה תהיתי איך אפשר לשיר שיר כזה עצוב", סיפרה, והוסיפה: "לא ציפיתי לכלום, וכששרתי אותו בפעם הראשונה לחיילים זה היה משהו מדהים, ההרגשה שהייתה במופע עוברת עד היום עם השיר הזה". 

זהר, שהצליחה למצב את עצמה במרכז הבמה במשך כל כך הרבה שנים, ממשיכה ליצור גם כיום, ומחכה כיתר זמרי ישראל לשוב לבמה ולפגוש את הקהל הנאמן. בסיום השיחה המרתקת, סיפרה רבקה זהר על שירה החדש, 'זכרונות ילדות', אותו כתב היועץ האסטרטגי משה קלוגהפאט: "בהתחלה לא ידעתי להשתלט על מקצב השיר. המופע החדש הוא עושר ואושר, יש את זה בכל לב. אני שרה באולפן ושרה בבית, אין מה שיטריד מלבד לעשות את מה שאתה אוהב. עם השנים, אתה נהיה מי שאתה כי עברת ניסיונות במגרש החיים. ברגע זה, אתה הופך להיות אדם טוב ואמן טוב". 

פרויקט 'אלבומי המופת' מפגיש בכל שבוע את העיתונאי רז שכניק עם גדולי המוזיקאים בישראל. יחד הם יוצאים למסע אל האלבומים שהיו סימני דרך בקריירה שלהם - ובפסקול הישראלי. 

לרשימת התוכניות המלאות בפרויקט לחצו כאן.

        

עריכה: מיכל קדוש

26/08/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


רבקה זהר
רבקה זהר  |  צילום: משה שי/פלאש90
Paris